leiasabzavari leiasabzavari .

leiasabzavari

تببليغات گوگل ادز براي دامنه IR

 

خوشبختانه جديدا گوگل ادز امكان تبليغ مستقيم وب سايت با دامنه آي آر (ir) را فراهم نموده است تا ديگر نياز به دامنه هاي بين المللي جهت صرفا تبليغات در گوگل نباشد فقط تنها محدوديتي كه وجود دارد اين است كه تبليغات گوگل دامنه IR شما آمريكا نمايش داده نميشود .

 

تبليغات گوگل ادز يكي از هوشمندانه ترين نوع بازايابي و تبليغات هدفمند در عصر نوين مي باشد كه مورد توجه 90 درصد كسب و كارهاي موفق قرار گرفته است.

 

سفارش در گوگل با سيستم شيك رنك

در اين سيستم شيك رنك محاسبه هزينه ها به صورت كليك ميباشد و بر اساس هر كليك مبلغي از شارژ كلي كمپين گوگل ادوردز خريداري شده كاربر كسر ميگردد و تا زمان اتمام شارژ بصورت نامحدود سفارش شما در گوگل به نمايش در مي آيد .

پس بنابراين كاملا هوشمندانه بودجه شما جهت تبليغات مصرف مي شود.

 

 

1- سرعت

اين مورد تقريبا از جذاب ترين بخش هاي تبليغات گوگلي است و چيزي است كه به بهترين نحو مي تواند شركت ها را شگفت زده كند از اينكه مي توانند جذب مشتريان آنلاين دريافت كنند.

تبليغات كليكي به شدت مي تواند سريع تر از سئو براي شما نتايج مطلوب را به ارمغان بياورد. به معناي واقعي كلمه شما مي توانيد بلافاصله جايگاه خود را به سمت اولين رتبه و در بالاترين جايگاه از موتورهاي جستجوگر ارتقا دهيد. اين نكته مهم است كه به ياد داشته باشيد كه اگر شما با دقت بودجه بندي نكرده باشيد، ممكن است بودن شما در صدر تمامي جستجوها تنها براي مدت كوتاهي باقي بماند.

هر آن چه گفته شد به اين معنا نيست كه شما نيازي به انجام سئو نداريد، چون اين روش تبليغات كاملا به بودجه شما بستگي دارد. اگرچه كه اين روش يكي از قدرتمندترين روش ها براي جذب ترافيك به وب سايتتان است، به تر است بطور همزمان نيز روي سئوي وب سايتتان كار كنيد تا شما را به صفحه اول گوكل و در جستجوهاي اول نشان دهد.

 

2- گوگل بشدت روي تبليغاتش پافشاري و اصرار دارد

زمان زيادي نگذشته از وقتي كه گوگل تنها ۱ تا ۲ تبليغ را در صفحه اول خود به نمايش مي گذاشت و بقيه را به ستون سمت راست منتقل مي كرد. اما اكنون تمام تبليغات را بالاي ساير جستجوها قرار مي دهد.(و بعضي را پايين). كه حتي مي تواند نتيجه به مراتب بهتري از سئو را در ذهن مخاطبان بوجود آورد.

حتي اگر شما كلمات كليدي منحر به موقعيت مكاني خاصي را انتخاب كرده باشيد نتايج جستجوي گوگل به مراتب پايين تر از تبليغات گوگل و حتي نقشه گوگل ظاهر خواهد شد. و اين فقط با تبليغات در نتايج جستجو پايان نمي يابد.

گوگل آگهي هاي بيشتري را در مكان هاي بيشتري نمايش مي دهد. گوگل نتايج خريد را در ستون سمت راست نتايج جستجو و گاهي اوقات در بالاي يك جستجوي تصوير نمايش مي دهد. معناي آن كاملا مشخص است.

گوگل مي خواهد به كساني كه به گوگل كمك مي كنند كمك كند. باز هم تاكيد مي كنيم كه اين قضيه به اين معنا نيست كه نبايد ديگر نگران جستجوي ارگانيك گوگل باشيد، اين فقط به اين معناست كه گوگل به شما اين اجازه را مي دهد تا در هنگامي كه داريد به كمك سئو روي رتبه بندي خود كار مي كنيد بتوانيد جايگاه بالايي در جستجوي گوگل داشته باشيد. سئوي شما بايد ادامه داشته باشد تا آن دسته از مخاطباني كه به دنبال نتايج جستجوي گوگل به تنهايي هستند و تبليغات را دوست ندارند نيز بتوانيد جذب كنيد.

 

3- تست كردن

كمپين تبليغات در گوگل ادوردز به شما اجازه مي دهد تا تمامي جنبه هاي تلاش هايتان را بررسي كنيد، از متن و عكس تبليغتان گرفته تا صفحه ي ورود و زمان هايي از روز كه تبليغتان براي جستجوگران نمايش داده مي شود. شما مي توانيد از تمامي ابزارهاي موجود براي تست كردن استفاده كنيد و بعد حتي تصميم به اعمال تغييرات فوري بزنيد.

 

نكته ي بسيار مهم در اين جا اتخاذ تصميمات آگاهانه است.

همه چيز قابل اندازه گيري است. شما مي توانيد ببينيد كه چه اقداماتي جواب مي دهد و كدام كارها را نبايد انجام دهيد. شما به سرعت مي توانيد هر تبليغي را متوقف و يا حذف كنيد و يا آن را تغيير دهيد. اگر متوجه شويد كه برخي از صفحات فرود (لندينگ پيج) شما مناسب نيستند شما مي توانيد به راحتي محتواي آن را تغيير دهيد تا براي شما موثرتر باشند.

شما همين ترفند هايي كه اينجا انجام مي دهيد را مي توانيد با ساير روش هاي تبليغاتيتان انجام دهيد به طور مثال با شبكه هاي اجتماعي انجام دهيد و مطمئن شويد فرايند تبليغاتي شما دارد به درستي عمل مي كند.

 

4- گسترش امكانات

صرفا به خاطر اينكه با يك دسته كلمات كليدي تبليغاتتان را شروع كرده ايد به اين معنا نيست كه در آينده نمي توانيد آن را توسعه دهيد. در حقيقت شما هميشه بايد آماده گسترش و يا تغيير كلمات كليدي منتخب خود باشيد. اين مورد مي تواند به شما كمك كند تا از چيزهايي كه مشتريانتان روزانه جستجو مي كنند عقب نمانيد.

اين نوع تحقيق به بخش هاي ديگر كمپين شما نيز كمك خواهد كرد. همانطور كه كلمات خوب و مناسب بيشتري را پيدا كنيد و نرخ تبديل بالا را كشف مي كنيد، مي توانيد از تلاش هاي SEO خود براي پياده سازي اين كلمات كليدي و موضوعات استفاده كنيد.

 

5- انعطاف پذيري

گوگل ادوردز به شما اين اجازه را مي دهد تا از متغيرهاي بسياري استفاده كنيد. از امكانات انتخاب متغيرها روي كلمات كليدي گرفته تا زمان و مكان دقيقي كه مي خواهيد تبليغتان منتشر شود.

 

6- هزينه هاي خود را كنترل كنيد و هزينه هاي تبليغات خود را به دقت مديريت كنيد

بخشي از انعطاف پذيري اين روش اين قابليت است كه شما مي توانيد حداكثر هزينه روزانه خود را تنظيم كنيد.در اين صورت شما هيچ گاه حتي به طور تصادفي نيز بيشتر از بودجه روزانه خود را خرج نخواهيد كرد.

شما همينطور مي توانيد ميزان بودجه خود را در هر زمان كه دوست داريد تغيير دهيد، مثلا اگر بودجه ي زيادي را به تبليغاتي اختصاص داده ايد كه به خوبي كار مي كند و به سرعت در طول روز به پايان مي رسد ، مي توانيد به راحتي آن را افزايش دهيد.

اين نوع تبليغات مي توانيد تا حدي وابسته به موفقيت شما در ساير حوزه هاي تبليغاتي باشد. براي مثال اگر تبليغات شما در ساير فضاهاي بازاريابي به خوبي پيش مي رود، مي توانيد هزينه هاي خود را بيشتر به آن سمت هدايت كنيد يا اگر تلاش هاي شما بر روي سئو دارد جواب مي دهد، مي توانيد سرمايه گذاري خود را كم تر كنيد و از مزاياي جست و جوي گوگل استفاده كنيد.

 

مهم ترين موضوع مرتبط بودن است گوگل مي خواهد

تبليغاتي را به كاربرانش تحويل دهد كه مربوط به عبارت هايي است كه آن ها جست و جو مي كنند. در واقع دليلش آن است كه گوگل مي خواهد تا آن ها روي تبليغات شما كليك كنند. و مردم دقيقا مي خواهند روي چيزي كليك كنند كه بيشترين ارتباط و نزديكي را با نيازهاي آن را داشته باشد. گوگل اين مورد را با كمك امتياز كيفيت قضاوت مي كند.

اگر كلمات كليدي شما داراي امتياز كافي باشد، شما جايگاه تبليغاتي بهتري را در گوگل، بازديد بيشتر و كليك بيش تري را دريافت خواهيد كرد. امتياز كيفيت بالاتر همچنين مي تواند به كاهش هزينه شما به ازاي هر كليك كمك كند.

در نتيجه شما مي توانيد ترافيك بيشتري را در ازاي هزينه ي كم تري دريافت كنيد.

يك كمپين تبليغاتي گوگل ادوردز به خوبي با ساير تلاش هاي تبليغاتي شما يكپارچه مي شود. اين امر به شما اين اطمينان را مي دهد كه امتياز كيفيتي شما بالا خواهد ماند و ميزان كليك دريافتي شما افزايش خواهد يافت.

آيا آماده ايد تا كمپين گوگل ادوردز خود را سفارش دهيد و فرصت هاي جديدي را به كسب و كار خود اضافه كنيد؟

اينجا كليك نماييد .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۱۵ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

مشكل پرينت نگرفتن و راه‌حل هاي آن

تعمير كارتريج پرينتر


آيا براي شما هم اتفاق افتاده كه، برگه اي را با پرينتر خود چاپ كنيد ولي بعد از دستور پرينت، دستگاه شما هيچ فعاليتي انجام نمي‌دهد؟ نگران نباشيد، ما براي شما راهكارهايي را پيشنهاد مي‌كنيم تا با انجام آنها بتوانيد ايراد پرينت نگرفتن پرينتر را حل كنيد.


1- ابتدا يك بار پرينتر و كامپيوتر (لپ تاپ يا دسكتاپ) خود را خاموش و روشن كنيد.

2- كابل اتصال پرينتر با كامپيوتر (كابل USB) را جدا كرده و دوباره نصب كنيد و يا آن را تعويض كنيد.

 


3- اگر اتصال از طريق وايرلس است، يك بار مودم خود را خاموش و روشن كنيد.
4- از READY بودن پرينتر خود مطمئن شويد. اگر پرينتر شما صفحه نمايش دارد، مطمئن شويد كه پيغام خطايي را نشان نمي‌دهد و كلمه READY را بر روي صفحه نمايش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمايش ندارد و فقط چراغ هاي LED دارد مطمئن شويد كه چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجي چشمك‌زن نباشد.

 

 

5- تست‌هاي داخل پرينتر را گرفته و مطمئن شويد كه دستگاه از نظر سخت افزاري سالم باشد. براي تست دستگاه‌هايي كه صفحه نمايش دارند، از منوي دستگاه وارد منوي REPORT شده و يكي از گزينه ها را براي پرينت انتخاب كنيد و در پرينترهاي داراي پنل كليدي دكمه به رنگ سبز يا علامت كاغذ را فشار دهيد.

 


6- از كنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرينتر خود مطمئن شويد. اگرنصب بود؛ آيكون پرينتر شما بايد پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روي آن نباشد. اگر هم آيكون پرينتر شما در ليست نبو، درايو پرينتر خود را دوباره نصب كنيد. فقط به هنگام نصب بايد كابل USB از پرينتر جدا شده باشد و در حين نصب درايور، كابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اينترنت خود را قطع كنيد. در صورت نداشتن درايور پرينتر خود به اينجا مراجعه كرده و آخرين درايور پرينتر خود را دانلود كنيد.

 

 

تعمير و مشاوره تخصصي انواع برندهاي پرينتر در فالنيك

در صورتي كه در پرينت گرفتن اسناد خود به مشكل برخورد كرديد و يا تعمير پرينتر خود، با كارشناسان فالنيك در ارتباط باشيد. همراه با 6 ماه گارانتي معتبر ايران اچ پي بر روي تمامي تعميرات

ثبت تيكت

 

 

 

7- از كنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شويد و روي آيكون پرينتر خود راست كليك كرده و See What’s Printing را انتخاب كنيد و از منوي پرينتر، گزينه Cancel All Documents را انتخاب كنيد تا فايل هاي ارسالي و پرينت گرفته نشده از حافظه كامپيوتر پاك شوند.

 


8- اگر پرينتر پيغام خطا دارد آن را برطرف كنيد و دوباره تست كنيد. مانند نداشتن كاغذ – گير كردن كاغذ داخل دستگاه – تمام شدن كارتريج.
9- اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرينت نشديد دستگاه خود را روي يك كامپيوتر ديگر نصب كرده و تست كنيد و در صورت نتيجه نگرفتن، با شركت خدمات و پشتيباني محصول خود تماس بگيريد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۰:۵۴ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

چگونه صفحه كليد لپ تاپ خود را تعمير كنيم؟

تعمير لپ تاپ


بدون صفحه‌كليد سالم رايانه‌تان به وسيله‌اي بي‌استفاده تبديل مي‌شود. درباره‌ي لپ‌تاپ‌ها اين مشكل جدي‌تر است؛ چون نمي‌توانيد مانند رايانه‌هاي روميزي، صفحه‌كليد لپ‌تاپ خود را به‌راحتي تعويض كنيد. تعمير و نگه‌داري از رايانه‌ها به عادت بايد تبديل شود؛ اما بعضي مواقع ممكن است مشكلات از جايي خود را نشان دهند كه انتظار نداريم. اگر صفحه‌كليد لپ‌تاپتان از كار افتاده، نگران نباشيد. در اين مقاله، تمام اطلاعاتي را بيان مي‌كنيم كه براي تعمير صفحه‌كليد لپ‌تاپ نياز داريد.


چهار دليل براي ازكارافتادن صفحه‌كليد لپ‌‌تاپ

 


استفاده از درايور سخت‌افزار نا‌مناسب: اين مشكل با حذف و نصب دوباره درايور حل مي‌شود.
گردوغبار: تميزكردن صفحه‌كليد لپ‌تاپ مي‌تواند به حل اين مشكل كمك كند.
اتصال نامناسب: در برخي مواقع، لپ‌تاپ بايد باز و صفحه‌كليد دوباره به مادربرد متصل شود. 
كيفيت ساخت پايين: در اين موقع، صفحه‌كليدتان خراب شده و از يك منبع معتبر آن را بايد تهيه و تعويض كنيد.
همان‌طوركه از مطالب مذكور دريافت مي‌شود، دو مورد از اين مشكلات به‌راحتي حل مي‌شوند؛ اما دو مورد ديگر به زحمت بيشتري نياز دارند. يكي از پيچيدگي‌هاي مسئله اين است كه انجام هر‌گونه عمل تعميراتي كه به بازكردن لپ‌تاپ نياز داشته باشد، بسته به سازنده‌ي آن، روش متفاوتي خواهد داشت. حتي ممكن است در دو مدل لپ‌تاپ از يك سازنده نيز، روش‌ها متفاوت باشند.

به‌روز‌رساني يا بر‌گرداندن درايور صفحه‌كليد لپ‌تاپ

يكي از ساده‌ترين راه‌هاي حل مشكل صفحه‌كليد لپ‌تاپ، به‌روز‌رساني درايور آن است. براي انجام اين كار ابتدا روي منوي استارت كليك و سپس، عبارت Device Manager را تايپ كنيد. در نتايج نمايش داده‌شده، روي آيكون Device Manager كليك كنيد. در فهرست دستگاه‌ها، گزينه‌ي Keyboards را بيابيد و روي آن دو بار كليك كنيد يا فهرست را گسترش دهيد. روي نام دستگاه صفحه‌كليد، كليك راست كنيد (معمولا با نام Standard PS/2 Keyboard نمايش داده مي‌شود) و گزينه‌ي Properties را انتخاب كنيد و سپس، در قسمت بالاي پنجره‌ي جديد، Driver را انتخاب كنيد.

 

 

در اين مرحله، گزينه‌ي Update Driver را انتخاب كنيد و منتظر بمانيد ويندوز درايور جديد را دريافت و نصب كند. سپس، صفحه‌كليد را به‌وسيله‌ي ويرايشگر متن مانند برنامه‌ي Notepad خود ويندوز آزمايش كنيد. اگر خوش‌شانس باشيد، صفحه‌كليد بايد به‌درستي كار كند.

صفحه‌كليدتان هنوز مشكل دارد؟

اين‌بار گزينه‌ي Uninstall Device را انتخاب كنيد و منتظر باشيد درايور حذف شود. وقتي عمليات حذف تمام شد، بايد ويندوز را دوباره راه‌اندازي كنيد و منتظر باشيد درايور دوباره نصب شود. همچنين، مي‌توانيد با انتخاب گزينه‌ي Action > Scan for Hardware Changes ويندوز را براي نصب فوري درايور راهنمايي كنيد.

توجه كنيد در اين قسمت، گزينه‌ي ديگري به‌نام Rollback Driver وجود دارد كه در بيشتر مواقع به رنگ خاكستري و غير‌فعال است؛ ولي اگر به‌روز‌رساني جديدي نصب كرده باشيد، اين گزينه به‌عنوان بخشي از قسمت به‌روز‌رساني‌هاي ويندوز فعال مي‌شود. پس اگر صفحه‌كليدتان به‌تازگي از كار افتاده است، گزينه‌ي Rollback Driver را انتخاب كنيد و منتظر نصب درايور جديد باشيد.

صفحه‌كليد لپ‌تاپ كار نمي‌كند؟ آن را تميز كنيد!
تميزكردن صفحه‌كليد‌هاي استاندارد ساده‌ است؛ اما در‌باره‌ي صفحه‌كليد لپ‌تاپ انجامش كار دشواري است. براي ازبين‌بردن و خارج‌كردن گردوغبار از صفحه‌كليد‌ها، به آن‌ها مقدار مشخصي ضربات فيزيكي بايد وارد كنيم. انجام اين امر در صفحه‌كليد‌هاي بي‌سيم و يا يو‌اس‌بي ساده است؛ اما درباره‌ي صفحه‌كليد لپ‌تاپ داستان فرق مي‌كند.

اساسا نمي‌توانيد به‌آساني به پشت لپ‌تاپ ضربه بزنيد يا آن را تكان دهيد و خطر آسيب‌زدن به قطعات داخلي آن را ناديده‌ بگيريد. در‌هرحال، مي‌توانيد گردوغبار را از ‌صفحه‌كليد لپ‌تاپ خود خارج كنيد. بدين‌منظور، ابتدا دستگاه را خاموش كنيد. سپس، قسمت پاييني آن را رو‌به‌بالا نگه داريد؛ به‌طوري‌كه صفحه‌كليد رو‌به‌پايين باشد. سپس، به‌آرامي به پشت دستگاه ضربه وارد كنيد. بعدازآن، انگشتان خود را روي تمامي كليد‌ها بچرخانيد تا گردوغبار باقي‌مانده خارج شود. بعد از پايان كار، مطمئن شويد تمامي گردوغبار‌ها را از روي ميز پاك كرده‌ايد.

اگر باز‌هم گردوغبار باقي‌ مانده و نمي‌توانيد آن را خارج كنيد، از فشار هوا يا محلول‌هاي تميز كننده‌ي صفحه‌كليد مي‌توانيد براي خارج‌كردن آن استفاده كنيد. توجه كنيد خارج‌كردن گردوغبار نمي‌تواند خطا‌هاي ريشه‌دار را رفع كند؛ اما اگر گرد‌وغبار باعث ازكارافتادن چند كليد شده باشد، اين روش به رفع آن كمك خواهد كرد. راهنمايي‌هاي ما براي تميزكردن لپ‌تاپتان، شامل بخش‌هايي براي تميزكردن صفحه‌كليد نيز مي‌شود.

اگر صفحه‌كليد لپ‌تاپ بعد از بررسي درايور و تميزكردن گردوغبار همچنان كار نمي‌كند، وقت آن رسيده كه مشكل را با دستان خودتان حل كنيد.

اگر از اين مراحل براي تعمير صفحه‌كليد لپ‌تاپتان استفاده مي‌كنيد، به اين نكته توجه كنيد تمام خطرها و مسئوليت‌هاي استفاده از آن برعهده‌ي خود شما است.

جايگزين‌كردن صفحه‌كليد معيوب لپ‌تاپ
اگر صفحه‌كليد لپ‌تاپتان آسيب فيزيكي ديده باشد يا براثر شوك يا ضربه از مادربرد جدا شده باشد، در اين حالت، بايد براي جداكردن قطعات لپ‌تاپ وقت بگذاريد. سپس، اتصال صفحه‌كليد را بررسي يا صفحه‌كليد را تعويض كنيد. توليد‌كنندگان مختلف لپ‌تاپ‌هاي خود را به روش‌هاي گوناگوني مي‌سازند و اين موضوع باعث مي‌شود ارائه‌ي راه‌حلي واحد براي تمام لپ‌تاپ‌ها خيلي سخت باشد.

بااين‌حال، بازكردن لپ‌تاپ‌هاي مختلف از سازنده‌ي يكسان معمولا روش مشابهي دارد و اين موضوع تعويض يا بررسي اتصال صفحه‌كليد را بسيار آسان مي‌كند. بايد بدانيد صفحه‌كليد لپ‌تاپ‌ها قسمت چسبيده و متصلي به آن‌ها است؛ پس، وقتي صفحه‌كليد از لپ‌تاپ جدا شود، امكان تميزكردن بهتر آن نيز ميسر مي‌شود و عملكرد قسمت‌هاي داخلي را به‌راحتي مي‌توانيد بررسي كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۴:۰۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

آموزش رايگان نصب دوربين‌ مداربسته (قسمت اول)

آماده‌سازي منزل جهت نصب دوربين مداربسته

طرحي از نيازهاي خود به دوربين مداربسته را بكشيد:
نظارت بر هر اينچ از منزل، هم نشدني و هم كار پرخرجي است. پس بايد نواحي كه بيشتر از همه تمايل به نظارت بر آن‌ها را داريد در اولويت قرار دهيد. يك طرح حدسي از منزل خود بكشيد يا نقشه منزل را چاپ كرده و مكان‌هايي كه دوربين بايد در آنجا قرار گيرد را بر روي نقشه مشخص كنيد. هنگامي‌كه اين كار را انجام داديد، تمامي آن نواحي را بررسي كنيد تا مطمئن شويد كه توسط هيچ وسيله‌اي ديد دوربين مختل نخواهد شد و بهترين نماي ديد براي دوربين فراهم است. ممكن است دوربين را براي مكان‌هايي مثل موارد زير لازم داشته باشيد:

درب جلو و پشت منزل
پنجره‌هاي رو به خيابان
فضاهاي بزرگ مشترك
مسير ورودي به منزل
ايوان و راه‌پله 
در ادامه آموزش رايگان نصب دوربين مداربسته خواهيم گفت كه چه تجهيزاتي براي اين كار انتخاب كنيم؟

نقشه كشي دوربين مداربسته

 

بسته‌اي مناسب براي نيازهاي خود خريداري كنيد.
امكان اين براي شما فراهم‌شده كه هر قطعه از سيستم دوربين مداربسته را به‌طور جداگانه خريداري كنيد، اما در كل خريد يك پكيج كامل از اين سيستم هم ارزان‌تر و هم راحت‌تر خواهد بود. سيستم شما حداقل بايد ۳-۱ دوربين، يك DVR ( دستگاه ضبط و پخش ويدئو)، سيم‌كشي مناسب (كابل تركيبي و BNC) و كابل برق داشته باشد.

مگر اينكه قصد نظارت بر فضاي وسيعي را داشته باشيد كه در آن صورت دوربين‌هاي مداربسته بي‌سيم با نصب ديواري نياز شمارا به‌خوبي برآورده خواهد كرد.

دوربين‌هاي امنيتي ابتدايي:

بسته‌بندي ۲ الي ۳ دوربين امنيتي مربوط به فضاي باز (براي نظارت بر درهاي منزل) و يك دستگاه DVR با حداقل امكان ضبط به مدت ۳ روز را دريافت خواهيد كرد.
نظارت بر اشياي باارزش/كودكان:

۱ تا ۳ دوربين بي‌سيم مربوط به فضاي داخل منزل كه مي‌توانيد توسط آن بر يك اتاق كوچك نظارت كامل داشته باشيد و مي‌تواند اين تصاوير را به‌طور مستقيم به كامپيوتر شما منتقل كند.

 


گزينه ديگر، دوربين‌هاي خود را جداگانه بخريد:
بعدازاينكه از تعداد دوربين‌هاي موردنيازتان اطمينان حاصل كرديد، بايد به اين موضوع دقت داشته باشيد كه دقيقاً چه دوربين‌هايي را مي‌خواهيد. يك سيستم دوربين مداربسته خانگي مي‌تواند از چند صد هزار تومان تا چند ميليون تومان هزينه داشته باشد. بنابراين قبل از خريداري دوربين از انتخاب خود اطمينان حاصل كنيد.

موارد زير بايد به‌طور كامل بر روي بسته‌بندي دوربين‌هاي امنيتي، ذكر شده باشند. بااين‌وجود كه امكان خريد تمامي تجهيزات به‌صورت جداگانه فراهم است، خريد يك بسته كامل معمولاً ارزان‌تر و نصب آن آسان‌تر است.

بي‌سيم يا سيمي :
نصب دوربين‌هايي كه نياز به دريل شدن و سيم‌كشي ندارند بسيار راحت است. اما هر چه اين دوربين‌هاي بي‌سيم از گيرنده دور باشند، كيفيت آن‌ها كمتر خواهد شد. اگر ناحيه وسيعي را براي نظارت در نظر داريد دوربين‌هاي بي‌سيم را به دليل نصب راحت‌تر براي منزل خود انتخاب كنيد.

محيط داخل يا فضاي باز:
دوربين‌هايي كه براي استفاده در فضاي بازساخته شده باشند در مدت‌زمان كوتاه براثر باندگي و رطوبت از بين مي‌روند. پس حتماً قبل از انتخاب همه جوانب را در نظر بگيريد.

حسگر حركتي:
بعضي از دوربين‌ها تنها در صورت مشاهده جسم در حال حركت تصوير را ضبط مي‌كنند. و فضاي اضافه را براي زماني ذخيره مي‌كنند كه افراد در محيط منزل حضورداشته باشند.

نظارت از راه دور:
بسياري از دوربين‌هاي پيشرفته، هر جاي دنيا كه باشيد تصوير را به گوشي يا لپ‌تاپ شما ارسال مي‌كنند و امكان بررسي و نظارت بر منزل را براي شما از طريق يك نرم‌افزار فراهم مي‌كنند. كه در آموزشهاي بعدي دوربين مداربسته به اين مورد پرداخته خواهد شد.

 

برآورد هزينه دوربين مداربسته

نصب دستگاه ضبط و مانيتور:
به منظور ذخيره و مشاهده فيلم‌هاي ضبط‌شده توسط دوربين به يك دستگاه ديجيتال ضبط ويدئو (DVR) احتياج داريد. اين دستگاه تمام فيدهاي ويدئويي را دريافت كرده و بر روي يك مانيتور، صفحه ‌نمايش كامپيوتر يا يك تلويزيون كوچك پخش مي‌كند. دستگاه‌هاي DVR ظرفيت‌هاي حافظه متنوعي دارند كه امكان ذخيره حجم معيني از ويدئو را براي شما فراهم مي‌كنند. از صدها ساعت تا يك روز كامل تصويربرداري انجام مي‌دهد.

اگر پكيج كامل يك دوربين مداربسته را انتخاب و خريداري كنيد، معمولاً دوربين‌ها هم داخل بسته‌بندي قرارگرفته‌اند.
ضبط ويدئو تحت شبكه (NVR) و دستگاه‌هاي ضبط آنالوگ (VCR ها) نيز براي خريد موجود هستند كه همانند شيوه كار DVR ها عمل مي‌كنند، به‌طوري‌كه از سيگنال اينترنت (NVR) يا نوار خالي (VCR) به‌جاي هارد درايوهاي ديجيتال براي ضبط تصوير بهره مي‌برند. راهنمايي‌هاي نصب و راه‌اندازي به شرح زير در اينجا موجود است لطفاً توجه داشته باشيد.

 


تجهيزات خود را قبل از نصب امتحان كنيد.
قبل از هر چيزي از درست‌كار كردن كابل ها، DVR، دوربين‌ها و مانيتور قبل از نصب اطمينان حاصل كنيد.

تجهيزات دوربين مداربسته و تست

در اين آموزش رايگان نصب دوربين مداربسته سعي شده با كمك تصاوير آموزش در زمينه دوربين مدار بسته ارائه گردد كه در آينده در مورد هر كدام مفصل صحبت خواهد شد.

آموزش رايگان نصب دوربين مداربسته (قسمت دوم)
نصب دوربين مداربسته
زاويه ديد وسيع و بلند براي دوربين انتخاب كنيد.
بهترين زاويه در هر اتاق كنج ديوار مي‌باشد درجايي كه دو ديوار به هم متصل مي‌شوند. از قرارگيري ورودي‌ها و خروجي‌ها در ديد دوربين و از نزديكي دوربين به پريز برق اطمينان حاصل فرماييد. اگر تصميم داريد دوربين را در فضاي بيرون نصب كنيد، آن را در فاصله ۳ متري قرار دهيد كه به‌راحتي با ضربه به زمين نيفتد.

محل نصب دوربين مداربسته

 


دوربين را به بالاي ديوار ببريد.
برخي دوربين‌ها پد چسبنده براي چسبيدن به ديوار دارند اما وصل كردن دوربين به ديوار امن ترين راه براي نصب دوربين در دراز مدت است. در حالي كه هر دوربين متفاوت است، بسياري از آن‌ها روش نصب مشابهي دارند:

پايه را در محل مورد نظر قرار دهيد.
با يك وسيله تيز بر روي ديوار محل‌هاي سوراخ شدن و قرارگيري پيچ ها را مشخص كنيد.
سوراخي براي هر پيچ بر روي ديوار با استفاده از دريل برقي ايجاد كنيد.
تمامي رول‌پلاك‌ها را با چكش وارد ديواركنيد.
پايه را به ديوار پيچ كنيد.
دوربين را در زاويه مد نظر خود قرار دهيد.

نصب دوربين مداربسته

 


دوربين را به برق وصل كنيد.
تقريباً در تمام بسته‌بندي‌هاي دوربين مداربسته آداپتور برق وجود دارد كه به پريز برق ديواري متصل مي‌شود (طرف كوچك و دايره‌اي شكل آداپتور) را به ورودي برق در پشت دوربين مداربسته و طرف ديگر را به پريز وصل كنيد.

اگر در بسته‌بندي آداپتور وجود نداشت يا دچار مشكل شده بود حتماً به سازنده دستگاه اطلاع دهيد.

آموزش نصب دوربين مداربسته

 


دوربين سيمي را به DVR وصل كنيد.
تجهيزات دوربين مداربسته توسط كابل رابط BNC متصل مي‌شوند. استفاده از كابل‌هاي بي ان سي ساده است- اين كابل ها از هر دو سمت مشابه هستند. فقط كافيست آن را به پورت مناسب وصل كنيد. با چرخاندن يك سرپيچ كوچك در انتهاي سيم، كابل در جاي خود محكم مي‌شود. يك سمت كابل را به خروجي دوربين و سمت ديگر را به ورودي دستگاه DVR خود متصل كنيد.

توجه داشته باشيد كه كدام ورودي را به دستگاه متصل مي‌كنيد- دستگاه DVR شما بايد حتماً به ورودي متصل باشد تا بتواند تصاوير دوربين را نمايش دهد.
اگر كابل شما اتصال BNC ندارد مي‌توانيد يك آداپتور ساده BNC به صورت اينترنتي سفارش يا از ابزارفروشي‌ها تهيه كنيد. كه به انتهاي كابل وصل شده و آن را با BNC سازگار مي‌سازد.

نصب دوربين مداربسته – اتصال پورت بي ان سي

 


۵. دوربين‌هاي بي‌سيم را به كامپيوتر خود متصل كنيد.
دوربين‌هاي بي‌سيم همراه خود ديسك نرم‌افزاري دارند كه براي مشاهده فيلم‌هاي ضبط‌شده توسط آن‌ها بايد اين نرم‌افزار را بر روي كامپيوتر خود نصب كنيد. و به دستورالعمل‌هاي ظاهرشده بر روي نمايشگر دقت كنيد تا به دوربين‌ها دسترسي پيدا كنيد.

بعضي دوربين‌هاي مداربسته گيرنده كوچكي دارند كه به كامپيوتر شما از طريق پورت USB متصل مي‌شود و ميبايست از اتصال صحيح آن به كامپيوتر مطمئن شويد.
در صورت موجود بودن آدرس دوربين مداربسته، IP دوربين خود را يادداشت كنيد (براي مثال ۱۹۲.۱۶۸.۰.۵) با تايپ اين شماره در هر موتور جستجوي اينترنتي ميتوانيد از راه دور به سيستم دوربين‌هاي مداربسته خود دسترسي پيدا كنيد.

دوربين مداربسته وايرلس

 


۶٫مانيتور را به DVR وصل كنيد.
در اين اتصال، اغلب از كابل BNC استفاده مي‌شود در حالي كه بعضي از DVRها با كابل‌هاي HDMI، يا كابل‌هاي كواكسيل به مانيتور وصل مي‌شوند. با استفاده از اتصال مورد نظر خود، يك سمت كابل را به خروجي DVR و سمت ديگر آن را به ورودي مانيتور وصل كنيد.

به تعداد پورت هاي DVR هر چند تا كه باشد، مي‌توانيد تعداد دوربين‌ها را افزايش دهيد. DVR   به‌ صورت خودكار محتواي تمامي دوربين‌ها را ضبط خواهد كرد.
توجه كنيد كه كدام ورودي را وصل مي‌كنيد چون از اين ورودي بايد براي ديدن دوربين‌هاي خود استفاده كنيد.

نحوه اتصال مانيتور و دستگاه دي وي آر

 


۷-هرگونه مشكل اتصال را حل كنيد.
اتصال دوربين، DVR و مانيتور را بررسي كنيد و دقت داشته باشيد كه همه آن‌ها به پريز برق وصل شده و در حالت روشن باشند. از اتصال امن كابل ها و انتخاب صحيح ورودي براي DVR و مانيتور اطمينان حاصل كنيد. برخي مانيتورها به‌صورت هم‌زمان تمامي دوربين‌ها را نمايش مي‌دهند ولي برخي دكمه “ورود” به هر دوربين را به‌صورت جداگانه دارند و اين امكان را فراهم مي‌كند كه به ‌تمامي دوربين‌ها جداگانه تسلط داشته باشيد.

 

رفع مشكل اتصال سيستم دوربين مداربسته

 

آموزش رايگان نصب دوربين مداربسته براي منزل (قسمت سوم)

سيستم دوربين مداربسته خود را يكپارچه كنيد:
۱. يك مركز نظارت ايجاد كنيد.

هنگامي كه سيم‌كشي چندين دوربين را هم‌زمان انجام مي‌دهيد به‌جايي احتياج داريد كه همه آن‌ها را در كنار هم به DVR متصل كنيد. بايد جايي كاملاً در دسترس و راحت باشد كه بتوانيد سيم ها را در آنجا از هر جاي خانه جمع كنيد. اتاق زيرشيرواني، دفتر كار و روتر اينترنت همه اينها مكان‌هاي مناسبي براي پايگاه سيستم دوربين مداربسته شما هستند.


تنها به يك دستگاه DVR براي همه دوربين‌ها احتياج داريد

 

سيستم يكپارچه دوربين مداربسته

 


۲. از كابل‌هاي تركيبي براي سيم‌كشي مؤثر سيستم دوربين مداربسته خود استفاده كنيد.
رايج ترين كابل دوربين مداربسته كابل تركيبي است. نام آن به علت وجود دو سيم چسبيده به هم در داخل كابل، تركيبي (به هم چسبيده)  گذاشته‌ شده است. يكي از سيم ها براي جريان برق و ديگري براي ويدئو است. اين بدين معناست كه شما فقط بايد يك نوع كابل را اطراف خانه خود براي راه‌اندازي هر دوربين داشته باشيد. اين كابل معمولاً به عناوين RG59 يا RG6 فروخته مي‌شود.

كابل قرمز و مشكي براي جريان برق هستند، قرمز مثبت و مشكي منفي است.
كابل تكي استوانه‌اي براي انتقال تصوير است هر سمت سيم يا اتصال BNC و يا كابل كواكسيل دارند.

 

انواع كابل جهت دوربين مداربسته

 


۳. از يك جعبه منبع تغذيه برق براي رساندن برق به‌تمامي دوربين‌ها، از طريق يك خروجي استفاده كنيد.
جعبه‌هاي منبع تغذيه برق را مي‌توانيد به‌صورت اينترنتي يا در ابزارفروشي‌ها به قيمت ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ تومان تهيه كنيد كه به شما اجازه مي‌دهد از طريق تنها يك خروجي به‌تمامي دوربين‌هاي خود برق را منتقل كنيد.  آن‌ها پورت هاي چندتايي دارند و براي انتقال انرژي برق به دوربين‌هاي نزديك به هم يا دوربين‌هايي كه در نزديكي پريز برق نيستند بسيار كارايي دارند مثل دوربين اتاق زيرشيرواني. به‌هرحال براي اتصال همه دوربين‌ها به يك جعبه منبع تغذيه به سيم هاي طويلي احتياج داريد.

هميشه قبل از اتصال جعبه به برق، اول دوربين‌ها را نصب كنيد.
از اندازه و بزرگي جعبه منبع تغذيه خود براي رساندن برق به همه دوربين‌ها اطمينان حاصل كنيد. بايد بر روي جعبه، تعداد خروجي‌هايي كه امكان پشتيباني از آن را دارند ذكرشده باشد.

 

ولتاژ دوربين مداربسته

 


۴. هر كابل ويدئو را به يك پورت جداگانه DVR  متصل كنيد.

دستگاه DVR  شما ميتواند چند دوربين را هم‌زمان مديريت كند. كه به شما اجازه مي‌دهد از تمامي اتاق‌ها تنها با يك جعبه منبع تغذيه تصويربرداري انجام دهيد. مانيتور شما هم محتواي هر دوربين را نشان خواهد داد يا ميتوانيد از طريق همان دكمه ورودي كه قبلاً ذكر شد به هر دوربين در هر جاي منزل دسترسي پيدا كنيد.

 


دستگاه DVR (دستگاه ضبط تصوير)

 


۵. كابلهاي دوربين مداربسته را مخفي كنيد.
براي داشتن يك سيستم حرفه‌اي دوربين مداربسته مي‌توانيد سيم ها را از داخل ديوار به سمت دوربين‌ها هدايت كنيد. از موقعيت طراحي ديوار و لوله هاي اصلي، كابل ها يا ناوداني‌هاي منزل اطلاع كامل داشته باشيد. لازمه سيم‌كشي ايجاد سوراخ‌هايي با استفاده از دريل بر روي ديوار است و در ادامه قرار دادن سيم ها و كابل ها در داخل ديوار و به سمت DVR از طريق فضايي مثل اتاق زيرشيرواني است.

اگر با سوراخ كردن ديوار با استفاده از دريل و سيم‌كشي از طريق آن راحت نيستيد، با يك برق‌كار حرفه‌اي تماس گرفته تا ايشان اين كار را براي شما انجام دهند.
امكان قرارگيري كابل ها بر روي ديوار يا سنگ هاي قرنيز از طريق منگنه تفنگي هم وجود دارد.
كابل ها را در زير فرش‌ها پنهان كنيد و حتماً با چسب آن‌ها را به كف بچسبانيد كه كسي زمين نخورد.

 

داكت كشي كابل ها

 


۶. به روش ديگر، با متخصصين نصب دوربين‌هاي مداربسته تماس گرفته و كار نصب را به آن‌ها بسپاريد.
شركت هاي مختلف دوربين‌هاي مداربسته همانند شركت پرگاران در كل كشور در حال فعاليت هستند كه كار توليد و نصب دوربين‌هاي مداربسته، سنسور هاي حركتي و ايجاد تماس اضطراري به‌صورت خودكار را انجام مي‌دهند.  شايد هزينه نصب بيشتر از زماني باشد كه اين كار را خودتان انجام دهيد اما اگر منزل شما مساحت بزرگي داشته باشد و سيم‌كشي براي شما راحت نباشد و ويژگي‌هاي اضافي مثل حسگر حركتي و سيستم هشداردهنده را مد نظر داشته باشيد حتماً بايد با شركت هاي راه‌انداز اين سيستم ها تماس حاصل فرماييد.

در اين مقاله آموزش رايگان نصب دوربين مداربسته هدف اين بود كه كاربران با مفاهيم اوليه دوربين مداربسته آشنا شوند و به اين نتيجه برسند كه نصب دوربين مداربسته كار ساده ايست و شما به تنهايي خودتان ميتوانيد اين كار را انجام دهيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۳۲ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

چگونه آيفون خاموش شده را تعمير كنيم

تعمير گوشي اپل


آيا آيفون شما ناگهان خاموش شده و ديگر روشن نمي شود ؟ بسياري از كاربران آيفون 5 در فروم هاي پشتيباني شركت اپل از مشكل خاموش شدن ناگهاني و عدم روشن شدن گوشي خود شكايت دارند . اگر شما هم از كاربران آيفون هستيد در اين مقاله با ما همراه شويد تا دلايل پيش آمد اين مشكل و رفع آن را با هم بررسي كنيم .


قبل از شروع هر عملياتي از سلامت باطري خود اطمينان پيدا كنيد . ممكن است مشكل خاموش شدن  ناگهاني به دليل عدم عملكرد صحيح باطري و منبع تغديه باشد پس در اولين اقدام اگر متوجه شديد باطري به سرعت خالي مي شود بهتر است از نزديكترين فروشگاه يك باطري جديد تهيه كنيد .


چگونه آيفون خاموش شده را تعمير كنيم ؟

هارد ريبوت كردن گوشي
يكي از روش هاي آسان براي رسيت كردن گوشي بدون پاك شدن همه اطلاعات هارد ريبوت آيفون است . هر چند كه اين روش به قدرت روش قبل نيست اما باعث تنظيم شدن اطلاعات پايه گوشي خواهد شد . براي اينكار همزمان كليد home و كليد پاور را به مدت ده ثانيه نگه داريد تا دستگاه خاموش شود ، سپس چند ثانيه صبر كنيد تا دستگاه دوباره روشن شده و لوگوي آيفون نمايش داده شود . حالا مي توانيد انگشت خود را از كليد پاور و هوم برداريد .

دستگاه خود را رسيت كنيد
هميشه راحت ترين راه براي رسيدن به نرمال ترين حالت آيفون رسيت كردن آن است . با رسيت كردن آيفون بسياري از تنظيمات به حالت آغازين بازگشته و حداقل به اين اطمينان مي رسيد كه مشكل احتمالي از تنظيمات ناصحيح آيفون يا نرم افزارهاي جانبي نيست . تنها مشكل به وجود آمده بعد از رسيت كردن ، حذف تمامي اطلاعات گوشي است . پس فراموش نكنيد حتما قبل از انجام عمليات از تمامي اطلاعات خود بكاپ تهيه كنيد . جهت بكآپ گرفتن مي توانيد به راحتي گوشي خود را از طريق پي سي يا مك به نرم افزار itunes متصل كرده و عمليات بكاپ گيري را انجام دهيد . همچنين آيفون به شما امكان بكاپ گيري به وسيله سرويس icloud  را مي دهد .


براي رسيت كردن مرحل زير را دنبال كنيد :

Settings > General > Reset

 و كليد Erase All Content and Settings را فشار دهيد . 

 


و براي بكآپ گيري آنلاين از طريق سرويس آي كلود :

Settings > iCloud > Storage & Backup

و كليد iCloud Backup را فشار دهيد . 

دستگاه روشن نمي شود؟ به شارژر متصل كنيد
گاهي اين مشكل پيش مي آيد كه دستگاه بعد از خاموش شدن ناگهاني دوباره روشن نمي شود . ممكن است بارها و بارها كليد پاور را نگه داريد اما دستگاه عكس العملي نشان ندهد . براي حل اين مشكل در اولين قدم آيفون خاموش شده خود را به شارژر متصل كنيد . اگر با اين اتصال صفحه نمايش داده شد محتمل ترين مشكل باطري است .

سيستم عامل گوشي را ارتقاع دهيد
هميشه نسخه هاي جديدتر ios نسبت به نسخه هاي قبلي ارتقاع يافته و پايدارترند . معمولا اپل در هر نسخه ios ارتقاعات چشمگيري را از نظر عملكرد باطري و بازخورد تنظيمات اعمال مي كند . پس بهتر است هميشه به بروز بودن سيستم عامل آيفون خود توجه كنيد و در اولين فرصت از طريق مسير زير گوشي خود را بروز كنيد :

Settings > General > Software Update

ترميم كردن به وسيله نرم افزار itunes
يكي از راه هاي رسيت كردن همه اطلاعات گوشي و بازگرداندن به حالت اوليه خريد گوشي ، itunes restore است . اين روش كه تا حدودي شبيه رفرش كردن گوشي هاي اندوريد است از طريق نرم افزار واسط itunes  صورت مي گيرد . براي اين كار گوشي خود را به پي سي يا مك وصل كرده و عمليات ترميم را انجام دهيد . اين روش نيز مانند روش رسيت درون گوشي همه اطلاعات شما را پاك مي كند پس فراموش نكنيد قبلا از اطلاعات ضروري بكآپ تهيه كرده باشيد  .

آيا مشكل روشن نشدن همچنان پابرجاست؟
اگر بعد از طي كردن همه اين مراحل مشكل هنوز پابرجاست دوباره به ماقبل اولين مرحله برگرديد . بهتر است دوباره باطري خود را بررسي كنيد . جهت اطمينان باطري را تعويض كنيد و در صورت وقوع دوباره مشكل بهتر است به يكي از نمايندگي هاي اپل مراجعه كنيد چون اين تنها راه حل باقيمانده مشكل شماست .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۵۷ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

تعمير و درست كردن صفحه نمايش شكسته ، تاچ خراب و.. گوشي مانند يك حرفه اي !

يكي از بزرگ‌ترين عيب‌هاي گوشي‌ هوشمند را مي‌توان مقاومت نه چندان قوي صفحه‌نمايش در برابر ضربه‌هاي احتمالي و شكستن زودهنگام آن‌ها دانست. احتمالا براي شما يا اطرافيانتان پيش آمده است كه صفحه‌نمايش گوشي با افتادن از دست يا اتفاقاتي از اين قبيل به راحتي شكسته باشد. در كنار بازار سياه ارائه خدمات موبايلي، بازار سياه تعميرات گوشي هوشمند جاي خود را باز كرده است و با توجه به عدم نظارت كافي در اين بازار همچنين نبود كارشناسان مورد نظر و عدم وجود تعرفه گذاري عرصه براي سوءاستفاده‌ي سودجويان فراهم گشته است. امروز در انزل وب نحوه تعويض ال سي دي شكسته ، تاچ خراب شده و نكاتي كه بايد در هنگام تعويض آنها رعايت كرد را توضيح خواهيم داد تا در صورت لزوم شما نيز توانايي تعمير و تعويض تاچ گوشي و.. خود را داشته باشيد.


تعمير گوشي موبايل

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۵:۲۳ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

علائم سوختن مودم

تعمير مودم


حدود يك ماهي بود كه مودم منزل مشكل داشت. قبلاً از طريق مخابرات و شركت ارائه‌دهندۀ اينترنت، پيگيري‌هاي لازم را به دفعات كرده بودم؛ حتي مودم را تا دفتر نمايندگي برديم كه در نهايت به خاطر نداشتن آداپتور، نتوانستيم مودم را كانفيگ كنيم.


الايحال اين چند سطر را از آن جهت مي‌نويسم كه وقت دوستان عزيز ويرگولي همانند بنده تلف نشود.


وقتي مودم ما پا به سن گذاشت، روي سفيدش به قول مغازه‌هاي كامپيوتري: زرد شد! در روزهاي آخر عمرش، وقتي روشنش مي‌كرديم، يا چراغ پاورش روشن مي‌ماند و يا سه چراغش با هم روشن مي‌شد؛ و در نهايت بعد از دو-سه مرتبه خاموش و روشن كردن، راه مي‌افتاد و البته آن هم با قطعي و وصلي‌هاي مكرر و آزاردهنده. اين سه-چهار روز آخر كه ديگر اصلاً ارتباط با اينترنت برقرار نمي‌شد و مشخص شد كه مودم ما بعد از گذراندن عمري پربركت، به ديار باقي رفته و مرحوم شده است!!


قطع و وصل شدن مودم adslدر نهايت ديشب كارشناس نصب شركت اينترنت آمد و تست كرد و گفت: عزيزم! اشكال از مودم شماست؛ شايد آداپتورش مشكل پيدا كرده و شايد هم خودش؛ در هر حال اشكال از ارائۀ اينترنت نيست.

نتيجه اين شد كه امروز به بازار رفتيم و بعد از اينكه متوجه شديم "چيپست"(Chipset) دستگاه سوخته، مبلغ 215هزار تومان بابت خريد يك عدد مودم جديد پياده شديم!


زكات علم، نشر آن است. هر وبلاگ مي‌تواند پايگاهي براي نشر علم و دانش باشد. بهره برداري علمي از وبلاگ‌ها نقش بسزايي در توليد محتواي مفيد فارسي در اينترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسي، يافته هاي تحقيقي و مقالات علمي از جمله كاربردهاي علمي قابل تصور براي وبلاگ‌ها است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۹:۳۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

آشنايي با ادبيات كودك و تاثير قصه بر آن

داستان كودكانه

ادبيات كودك عبارت است از تلاشي هنرمندانه در قالب كلام، براي هدايت كودك به سوي رشد ، با زبان و شيوه اي مناسب و درخور فهم او.

در كشور ما به رغم وجود گنجينه هاي علم و معرفت و داستان‌ها و افسانه هاي زيبا و آموزنده ، اوليا و مربيان بيشتر وقت خود را به مسائل آموزشي كودكان اختصاص مي دهند و دانش آموزان نيز در خانه و مدرسه بيشتر اوقات خود را صرف يادگيري هاي غير فعال كرده و بدين ترتيب از سختي و خشكي دروس و اضطراب امتحان و نمره رنج مي برند.

در نتيجه اغلب اوليا و مربيان از هدف اصلي تعليم و تربيت كه پرورش انسان هاي خلاق ، مبتكر و كارآمد است، باز مي مانند.

آشنايي با ادبيات كودك و تاثير قصه بر آن

هدف از ذكر اين مطالب آشنايي اوليه با روش هاي قصه خواني و قصه گويي براي كودكان دبستاني است كه نقش به سزايي در رشد و شكوفايي خلاقيت در كودكان دارد.

ادبيات كودك چيست؟
ادبيات كودكان شامل قصه، شعر، نمايش، افسانه و داستان است. ادبيات كودكان عبارت است از تلاشي هنرمندانه در قالب كلام، براي هدايت كودك به سوي رشد، با زبان و شيوه اي مناسب و درخور فهم او.

به بياني ديگر، ادبيات عبارت است از چگونگي تعبير و بيان احساسات، عواطف و افكار به وسيله ي كلمات در اشكال و صورت هاي گوناگون.

ادبيات، كودك را در همه ي اوقات زندگي پرورش مي دهد و باعث مسرت خاطر، وسعت تخيل و قوت تصور او مي شود و نيز نيروي ابتكار و ابداع به او مي بخشد.

داستان‌ها و اشعاري كه كودكان مي خوانند و مي شنوند اثري عميق در فكر و روحيه ي آنان مي گذارد و ايشان را براي رويارويي با مسائل رشد و معاشرت با ديگران آماده مي سازد و نيز در درك و فهم مشكلات زندگي آنان را ياري مي كند.

ادبيات كودك، به ويژه در زمينه هاي زبان آموزي و آموختن كلمات تازه به كودكان، نقش قاطعي دارد.

هدف هاي برنامه ي ادبيات كودكان در آموزش و پرورش دوره ي ابتدايي
كمك به پرورش قدرت بيان و عواطف و افكار كودكان.
تقويت و پرورش نيروي تخيل در كودكان.
تحريك قوه ي ابتكار و ابداع در كودكان.
ايجاد عشق و علاقه به ادبيات در كودكان.
در تعريف ادبيات كودكان مي توان گفت: مجموعه ي نوشته ها، سروده ها و گفتارهايي است كه از طرف بزرگسالان جامعه براي استفاده ي خردسالان فراهم مي آيد، يا خردسالان خود خالق آن هستند.
رشد اعتماد به نفس كودك و علاقه مند ساختن او به آزادي و عدالت اجتماعي.
برآورده كردن نيازهاي عاطفي كودك و آماده ساختن او براي دريافت پيام هاي اخلاقي و انساني و شهروندي خوب بودن.

آشنايي با ادبيات كودك و تاثير قصه بر آن

تأثير قصه در كودكان
داستان و قصه نقش بسيار مهمي در تكوين شخصيت كودك دارد. از طريق قصه ها و داستان هاي خوب، كودك به بسياري از ارزش هاي اخلاقي پي مي برد.

پايداري، شجاعت، نوع دوستي، اميدواري، آزادگي، جوانمردي، طرفداري از حق و حقيقت و استقامت در مقابل زور و ستم ارزش هايي هستند كه هسته ي مركزي بسياري از قصه ها و داستآن ها را تشكيل مي دهند.

پرورش حس زيبايي شناسي در كودك، متوجه ساختن كودك به دنيايي كه اطرافش را فرا گرفته، پرورش عادات مفيد در كودك، تشويق حس استقلال طلبي و خلاقيت كودك هدف هاي اصلي طرح قصه هاي خوب براي كودكان است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۱:۰۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

تاثير آلودگي صوتي بر يادگيري كودكان

قصه صوتي


در دنياي پرسروصداي امروز بي‌شك همه ما به نوعي با آلودگي صوتي مواجه بوده‌ايم و گاهي ماندن در مكان‌هاي پرسروصدا روانمان را به هم ريخته است، اما در اين ميان شايد تحمل صداهاي زياد، براي كودكان دشوارتر باشد. براي آشنايي بيشتر با مضرات آلودگي صوتي از دكتر كتايون رازجويان، روان‌پزشك كودكان و نوجوانان و عضو هيات علمي دانشگاه، خواستيم پاسخگوي سوالاتمان باشند.


تاثير آلودگي صوتي بر يادگيري كودكان
۱- اينكه مي‌گويند آلودگي صوتي در يادگيري كودكان اثر منفي مي‌گذارد صحت دارد؟


بله، چون صداي بلند باعث مي‌شود تمركز در كودكان پايين بيايد و فشار رواني زيادي را تحمل كنند. به همين دليل هم درصد يادگيري در آنها پايين مي‌آيد. در هر حال كودكاني كه در معرض صداهاي بلند محيط قرار دارند، آهسته‌تر از همسالان خود مطالب را ياد مي‌گيرند و يادگيري و حافظه بلندمدت آنها تحت‌تاثير قرار مي‌گيرد. از طرفي، ميزان هورمون‌هاي استرس در آنها افزايش مي‌يابد. از آنجايي كه استرس نقش مهمي در بيمار شدن افراد دارد، مي‌توان گفت آلودگي صوتي نيز مي‌تواند باعث بيماري شود.

تاثير آلودگي صوتي بر يادگيري كودكان۲- سروصداي زياد در محيط خانه چقدر مخرب است و روي سلامت افراد تاثير دارد؟

سوال خوبي پرسيديد. قطعا سروصداي زياد در خانه نيز اثر مخرب خود را خواهد گذاشت. مثلا، نيازي نيست وقتي كسي تلويزيون را تماشا نمي‌كند، آن را روشن كنيم. بعضي از افراد عادت دارند با استفاده از وسايل غيرضروري سروصدا ايجاد كنند. مثلا تلويزيون يا راديو را از صبح تا شب روشن مي‌گذارند كه اين خود يكي از عوامل تهديد‌كننده تمركز و ايجاد استرس است. كودكاني كه در اين خانه‌هاي پرسروصدا زندگي مي‌كنند، از اين آلودگي‌هاي صوتي رنج مي‌برند و رشد شناختي‌شان محدود مي‌شود و مهارت صحبت كردن آنها كاهش مي‌يابد. از طرفي، اضطراب زياد آنها باعث مي‌شود انعطاف‌پذير نباشند.


۳- گوش دادن به موسيقي بلند، به‌خصوص با هدفون، مي‌تواند يكي از عوامل كم‌شنوايي باشد؟

بله، صددرصد، گوش دادن به موسيقي با صداي بلند و با استفاده از هدفون نه‌تنها لذت‌بخش نيست بلكه به مرور زمان روي گوش و شنوايي هم اثر مخرب مي‌گذارد و باعث پرخاشگري و استرس مي‌شود، بنابراين توصيه مي‌كنم كودكان و نوجوانان با صداي بلند حداقل از طريق هدفون موسيقي گوش نكنند.

۴- چه پيشنهادي براي مقابله با آلودگي صوتي و پيشگيري از اين موضوع داريد؟

بهتر است وقتي مي‌خواهيم خانه‌اي را براي سكونت انتخاب كنيم. دقت كنيم كه نزديك فرودگاه، كارخانجات، مدرسه و… نباشد، در غيراين صورت در آينده بايد سروصداي زيادي را تحمل كنيم. ديگر اينكه مي‌توانيم ازپنجره‌هاي دوجداره استفاده كنيم تا از اين راه از شدت صداي بيرون بكاهيم. اين پنجره‌ها هم از سروصداي ماشين‌ها و هم از ورود گرما و سرما به خانه جلوگيري مي‌كنند. نكته ديگري كه بايد رعايت كنيم خاموش كردن تلويزيون است زيرا روشن بودن دائمي تلويزيون مي‌تواند استرس‌زا باشد، بنابراين در صورتي كه تلويزيون تماشا نمي‌كنيم بهتر است آن را خاموش كنيم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۰:۴۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

چگونه مي‌توانيم مشكلات شبكه واي فاي را حل كنيم

امروزه واي‌فاي تقريبا همه‌جا در دسترس است. براي كارهايي كه به اينترنت نياز دارد مثل وب‌گردي، بازي‌هاي اينترنتي، شبكه‌هاي اجتماعي و... واي‌فاي حكم اكسيژن را دارد! به‌عبارتي واي‌فاي هميشه بايد در اختيارمان باشد. اگر در حد متوسط و معمول هم با گوشي‌، لپ‌تاپ يا هر دستگاه ديگري به واي‌فاي متصل مي‌شويد، مي‌دانيد كه وقتي واي‌فاي قطع شود، مي‌تواند اعصاب شما را به هم بريزد.


در اين مقاله به برخي از مسائلي كه باعث بروز مشكل در واي‌فاي مي‌شود و راه‌هاي حل آن‌ها مي‌پردازيم، فرقي نمي‌كند كه به شبكه‌ي خودتان وصل شده‌ايد يا سعي داريد به شبكه‌ي ديگري متصل شويد، اين راه حل‌ها به دردتان خواهد خورد.


تعمير مودم

پايه و اساس واي‌فاي
قبل از شروع، يك سري اصطلاحات و كلماتي كه در طول اين مقاله از آن‌ها استفاده خواهد شد، به‌طور مختصر توضيح مي‌دهيم:

802.11: نام مجموعه‌اي از پروتكل‌هاي استاندارد براي شبكه‌هاي محلي بي‌سيم (WLAN) است كه توسط مؤسسه‌ي مهندسان برق و الكتريك معروف به IEEE (آي تريپل اي) مديريت مي‌شود. شبكه‌هاي محلي بي‌سيم در سال ۱۹۹۹ به‌طور جدي با تصويب استاندارد 802.11b كار خود را شروع كرد. از مزيت‌هاي اين استاندارد هزينه‌ي كم و برد مناسب آن است. استاندارد 802.11a نيز در همان سال تصويب شد؛ اما كمتر مورد توجه قرار گرفت. با توجه به هزينه‌ي بالاتر، 802.11a عموما مصارف تجاري داشت؛ اين در حالي است كه 802.11b بازار مصارف خانگي را بهتر پوشش مي‌داد. اين گروه بعد از آن به استانداردهاي بالاتر 802.11ac و 802.11ad كه امروزه وجود دارد دست يافت. انتظار مي‌رود كه به‌زودي استاندارد 802.11ax را هم در نمايشگاه بين‌المللي CES ببينيم. 


واي‌فاي: نامي تجاري است كه براي پوشش آداپتور‌هاي شبكه‌اي به كار برده مي‌شود كه يك سري تأييديه‌هاي خاص را گذرانده‌اند تا بتوانند با استفاده از زيرمجموعه‌هاي پروتكل 802.11 با يكديگر كار كنند.


باند فركانس: شبكه‌هاي واي‌فاي از دو باند فركانس استفاده مي‌كند: ۲/۴ گيگاهرتز و ۵ گيگاهرتز. بسياري از روترها و موبايل‌هاي جديد و لپ‌تاپ‌ها مي‌توانند با هردو باند كار كنند كه به آن‌ها اصطلاحا دو بانده (Dual-band) مي‌گويند. استاندارد 802.11b تنها از فركانس ۲.۴ گيگاهرتزي استفاده مي‌كند و 802.11a تنها از فركانس ۵ گيگاهرتز. 802.11n نيز دوبانده محسوب مي‌شود.

كانال‌ها: باند‌هاي فركانس به دو دسته‌ كانال شماره‌گذاري شده تقسيم شده‌اند. در آمريكا براي باند ۲.۴ گيگاهرتز، تا ۱۱ كانال موجود است كه بين اين كانال‌ها هم‌پوشاني وجود دارد؛ اين در حالي است كه براي باند ۵ گيگاهرتز تعداد بيشتري كانال وجود دارد كه عموما هم‌پوشاني ندارند و محدوده‌ي وسيع‌تري از ۳۶ تا ۱۶۵ را در بر مي‌گيرد.

اكنون بايد سراغ مشكلاتي برويم كه ممكن است با آن‌ها مواجه شويد!

مي‌دانيد كه يك شبكه در دسترس است؛ اما براي شما قابل مشاهده نيست
حتما برايتان پيش آمده است كه گاهي اوقات با اين‌كه مي‌دانيد در جايي كه هستيد يك شبكه‌ي واي‌فاي در دسترس است؛ اما آن شبكه روي دستگاه شما قابل مشاهده نيست. در اين صورت اين موارد را امتحان كنيد:

در اين مواقع بهتر است ببينيد و بررسي كنيد كه مبادا واي‌فاي را غير فعال كرده‌ايد و خودتان متوجه نشده‌ايد! در برخي لپ‌تاپ‌هاي ويندوزي و ديگر دستگاه‌ها، ‌دكمه‌هايي وجود دارد كه مي‌توان با زدن آن‌ها به‌راحتي واي‌فاي را فعال و غير فعال كرد؛ ممكن است گاهي اين دكمه‌ها را اتفاقي زده و باعث غير فعال كردن واي فاي شده‌ باشيد. در اين صورت مثلا در ويندوز ۱۰، روي آيكون مربوط به شبكه در نوار وظيفه (تسك بار) يك ضربدر قرمز خواهيد ديد.
در بسياري از دستگاه‌ها، با يك سري ترفندهاي سريع مي‌توان واي‌فاي را غير فعال كرد. Airplane Mode يا حالت پرواز ساده‌ترين راهي است كه با فعال كردن آن مي‌توان تمامي امواج راديويي، امواج بلوتوث و واي‌فاي را غير فعال كرد. كافي است اين گزينه را در حالت on قرار دهيد تا تمامي اين اتفاق‌ها رخ دهد!

خارج از محدوده؛ گاهي پيش مي‌آيد كه در يك نقطه به‌خوبي به واي‌فاي دسترسي داريد؛ اما چند لحظه بعد نه. علت اين است كه سيگنال‌هاي راديويي از ديوارها عبور مي‌كند و مي‌تواند توسط آدم‌ها و مواد و وسايل جذب شود. كمي جا‌به‌جا شويد تا مجددا به واي‌فاي متصل شويد.

باند فركانس را چك كنيد. فركانس ۲.۴ گيگاهرتزي رايج‌تر است و بيشتر وسايل از اين باند بهره مي‌گيرند؛ بنابراين ممكن است تداخل بيشتري وجود داشته باشد. در عين حال اين باند راحت‌تر از وسايل و ديوار عبور مي‌كند و برد بيشتري دارد؛ در‌حالي‌كه فركانس ۵ گيگاهرتزي، برد كمتر ولي سرعت بيشتري دارد. براي اين فركانس از مشكل تداخل نيز خبري نيست. همانطور كه ديديد هركدام از اين باندها مزيت‌ها و محدوديت‌هاي خاص خودشان را دارند بنابراين باتوجه به شرايط بايد تصميم بگيريد كه از كدام استفاده كنيد. البته بايد بدانيد كه اگر مودم شما ۵ گيگاهرتزي است، بايد تقويت‌كننده‌، گوشي و لپتاپ شما هم از اين فركانس پشتيباني كنند و داراي همان استانداري باشند كه مودم از آن بهره مي‌‌گيرد تا از نهايت سرعت لذت ببريد. با اين حال تمام گوشي‌ها و لپ‌تاپ‌ها از فركانس ۵ گيگاهرتزي پشتيباني نمي‌كنند. پس هنگام خريد بايد به اين مسائل توجه كرد. برخي دستگاه‌ها فقط در يكي از اين دو باند كار مي‌كنند؛ در اين صورت بايد انتخاب كنيد كه كدام فركانس را ترجيح مي‌دهيد. برخي دستگاه‌ها هم هستند كه مي‌توانند روي هردو باند به‌طور همزمان كار كنند و به‌اصطلاح دوبانده هستند كه در اين صورت مشكلي نخواهيد داشت.
شبكه‌هاي مسدودشده؛ اگر شبكه‌اي مسدود شده باشد نام آن را روي دستگاهتان مشاهده نخواهيد كرد. مسدود كردن يا مخفي كردن نام واي‌فاي روش امنيتي خيلي معتبري هم نيست؛ ولي مي‌تواند دزدان واي‌فاي را كمي عقب براند. در صورتي كه نام يك شبكه مخفي شده باشد، براي اتصال به آن لازم است كه به‌صورت دستي نام كامل ESSID و رمز را وارد كنيد و در يك كلام، كمي سختي بكشيد.

شبكه غير فعال شده؛ دستگاه‌هاي ديگر را چك كنيد يا از افراد ديگر كه به آن شبكه متصل‌اند سؤال كنيد. شايد روتر به راه‌اندازي يا بوت مجدد يا حتي تعويض شدن نياز داشته باشد.

به شبكه متصل هستيد اما به اينترنت دسترسي نداريد، همان عبارت No Internet access معروف!
واي‌فاي يك تكنولوژي راديويي است، يعني اين‌كه ممكن است به شبكه متصل باشيد و سيگنال هم قوي باشد؛ ولي باز هم نتوانيد از اينترنت بهره ببريد. براي حل اين مشكل اول بايد از درست بودن تنظيمات شبكه‌ي خود اطمينان حاصل كنيد و آدرس شبكه‌ي خود را چك كنيد و ببينيد در رنج APIPA است يا خير. اگر مشكلي در دادن آدرس از سوي شبكه‌هاي محلي به دستگاهتان پيش آيد، كامپيوتر يا موبايلتان يك آدرس به خودش اختصاص مي‌دهد و در اين صورت نمي‌تواند داده‌ها را رد و بدل و مسيريابي كند.


برخي سيستم‌‌عامل‌ها در صورت بروز مشكل اينترنت با علائمي مثل يك علامت تعجب زردرنگ روي آنتن واي‌فاي به شما مي‌گويند كه مشكلي وجود دارد. در اين صورت سراغ تنظيمات زير برويد :

در اندرويد: Settings > About Phone > Status
در آي‌او‌اس: Settings > Wi-Fi و كليد روي گزينه i
در ويندوز: Settings > Network & Internet و سپس Wi-Fi adapter را انتخاب كنيد.
در مك‌اواس‌ (maغير مجاز مي باشد): پنجره‌ي Network system preference را باز كنيد، Wi-Fi adapter را انتخاب كنيد، روي گزينه Advanced كليك كنيد و در نهايت روي تب TCP/IP كليك كنيد.
اگر آدرس IP دستگاه شما براي IPv4 با 169.254 شروع مي‌شود، اين يك آدرس APIPA است؛ يعني سيستم عاملتان نمي‌تواند از طريق DHCP به‌صورت اتوماتيك IP بگيرد.

 

قبل از اين‌كه ببينيد شبكه دچار مشكل شده است يا نه، تنظيمات فايروال‌ خود (Firewall) را چك كنيد. برخي فايروال‌ها از اتصال به شبكه‌هاي جديد و ردو بدل كردن ترافيك بين آن‌ها جلوگيري مي‌كند. در بسياري از موارد بايد علايمي مبني بر دريافت شبكه‌هاي جديد دريافت كنيد كه از شما تأييد يا عدم تأييد آن را مي خواهند. اما گاهي اوقات ممكن است بدون اين‌كه به شما اطلاع داده شود، شبكه جديد مسدود شود.

به‌محض اين‌كه فايروال يا ديگر فيلترها را حذف كرديد، ديگر اطمينان حاصل مي‌كنيد كه مشكل حتما از شبكه شما است. در اين شرايط اگر از آن دسته آدم‌هايي نيستيد كه وقتي از كوره درمي‌روند مشت و لگد حواله‌ي روترشان مي‌كنند، بايد حتما كسي را بيابيد كه اين كار را برايتان انجام دهد!

آدرس IP معتبر است اما هيچ چيزي لود نمي‌شود!
اگر داريد از يك هات‌اسپات عمومي در كافي‌شاپ، فرودگاه، مركز كنفرانس يا هر جاي ديگري استفاده مي‌كنيد، ممكن است بدون اين‌كه متوجه شويد با يك پورتال يا يك صفحه‌ي ورود برخورد كنيد. بسياري از ورژن‌هاي اخير سيستم‌عامل‌ها متوجه مي‌شوند كه ممكن است با يك پورتال مواجه شده باشيد و در اين صورت دستور‌العمل‌هاي خاصي به‌ كار خواهند برد. تا زماني كه سؤالات درست را جواب ندهيد يا روي دكمه‌هايي كه بايد كليد نكنيد، دسترسي به اينترنت قطع خواهد شد.

با صفحه‌ي پورتال، هات‌اسپات از جستجوهاي سامانه نام دامنه (DNS) به‌نفع خود استفاده مي‌كند؛ درنتيجه هرجا كه تلاش كنيد برويد شما را مجددا به پورتال هدايت مي‌كند. مك‌او‌اس و آ‌ي‌او‌اس اپل اين رفتار را شناسايي و پنجره‌ي Modal Dialog را باز مي‌كنند كه وب پيج پورتال را نشان مي‌دهد. به‌محض اين‌كه دسترسي با موفقيت شروع شد، سيستم عامل مي‌تواند بگويد كه DNS به‌درستي عمل مي‌كند و يك دكمه‌ي Done را نشان مي‌دهد كه مي‌توان روي آن كليك كرد.

 

گاهي به علت اين‌كه پورتال‌ها آنقدرها حرفه‌اي نيستند يا در اثر فايروال يا ديگر نرم‌افزارهاي فيلترينگ، سيستمتان به اين تغيير آدرس‌ها اطمينان نمي‌كند و در نتيجه از نمايش اين صفحات پورتال جلوگيري مي‌شود. مرورگري را باز و صفحه‌اي را بارگيري كنيد مثل cnn.com و ببينيد چه اتفاقي مي‌افتد. به بخش Location مرورگرتان نگاه كنيد و ببينيد آيا دامنه يا آدرس‌هاي IP تغيير مي‌كند يا خير. اين احتمالا برنامه‌اي در سيستمتان هست كه دارد فرايند بلاك كردن را تكميل مي‌كند.

اگر هيچ‌چيزي در مرورگرتان بارگيري نمي‌شود با يك متخصص در ميان بگذاريد. ممكن است لازم باشد كه پسورد دريافت كنيد، هزينه‌اي بپردازيد يا از يك پيكربندي خاص استفاده كنيد.

اينترنت‌ شما مدام قطع و وصل مي‌شود
در مورد اين مشكل چهار مقصر داريم: اتصالات نامنظم پهناي باند، فاصله از ايستگاه پايه، انتخاب ايستگاه اشتباه و شبكه‌ي محلي پرترافيك.

برود باند (Broadband): در برودباند مي‌توان چندين سيگنال مختلف را به‌طور همزمان روي رسانه ارسال كرد و هركدام از سيگنال‌ها داراي پهناي باند مشخصي است. تست اين‌كه ببينيد مشكل از اين مورد است يا نه كمي سخت است؛ مگر اين‌كه بتوانيد يك كابل اترنت به روتر وصل كنيد و از يك نرم‌افزار تست پهناي باند استفاده كنيد؛ مثل Ookla يا يك نرم‌افزار نظارت بر شبكه. اگر توانستيد، اين مورد را از فهرست عاملان مشكل قطع و وصل شدن اينترنتتان حذف كنيد!

فاصله: به نظر رفع اين مشكل راحت به نظر مي‌رسد. به ايستگاه‌تان نزديك‌تر شويد! اما اگر ندانيد كه اين ايستگاه‌هاي پايه‌ي واي‌فاي دقيقا در كجا واقع شده‌اند يا اتاق شما يعني جايي كه داريد از اينترنت استفاده مي‌كنيد از محل ايستگاه دور است هضم عبارت نزديك‌تر شويد كمي سخت مي‌شود! به‌ علت انعكاس سيگنال و جذب آن توسط ديوار و وسايل و حتي انسان‌ها، هميشه برايمان واضح نخواهد بود كه ايستگاه‌هاي پايه‌مان را كجا قرار دهيم تا پوشش‌دهي بهتري داشته باشد. برنامه‌ي NetSpot مي‌تواند با ايجاد يك نقشه‌ي حرارتي، ناحيه پوششي واي‌فايتان را آناليز كند. ورژن رايگاني نيز از Ekehau’s Heatmapper نيز هست كه تقريبا همين ويژگي‌ها را دارد.

 

ايستگاه پايه اشتباه: ايستگاه پايه هر نودي كه قابليت واي فاي دارد مثل روتر با همان تنظيمات امنيتي كه به شما امكان پرسه زدن در اينترنت مي‌دهد؛ چه روي يك برج بلند باشد چه در يكي از اتاق‌هاي خانه شما. وسايل شما مثل موبايلتان هميشه درمورد قوي‌ترين سيگنال انتخاب درستي ندارند. مثلا ممكن است در خانه‌ها‌ي كوچك به‌خاطر ديوارهاي قطور چند ايستگاه داشته باشيد. در اين حالت ممكن است لپ‌تاپ و موبايلتان به‌صورت روتين به يك ايستگاه وصل شوند؛ درحالي‌كه شايد ايستگاه ديگري كه در خانه هست قوي‌تر باشد. وقتي اين ايستگاه‌ها تمام نام يكساني دارند هم مي‌توانيد انتخاب كنيد كه به كدام وصل شويد؛ اما خاموش و روشن كردن آداپتور واي‌فاي‌ خودتان مي‌تواند در يك انتخاب بهتر كمك كند.

شبكه‌هاي محلي شلوغ: خارج از شبكه‌هاي توري مي‌توانيد به يك روتر وصل شويد و در هر باند حالت تعيين خودكار كانال را عوض و خودتان يك كانال را انتخاب كنيد. راز كوچكي كه در مورد واي‌فاي وجود دارد اين است كه درحالي‌كه سطوح سيگنال در فركانس ۲.۴ گيگاهرتز براي تمام كانال‌ها تنها يك ماكسيمم دارد، اما فركانس ۵ گيگاهرتز به سه بخش بزرگ تقسيم مي‌شود و تا سال ۲۰۱۴ هركدام از آن‌ها ماكسيمم‌هاي مختلفي داشتند.

پايين‌ترين رنج كانال (36،40،44،48) نمي‌توانند در ميزان بيشتر از پنج درصد از ماكسيمم بالاترين رنج كانال (149،153،157،161) كار كند. چنانچه ابزاري داريد كه براي اعلام قوانين جديد بازبيني نشده بود (ابزاري كه اكثريت قريب به اتفاق، ايستگاه‌هاي پايه‌اي با عمر حداقل دو سال هستند)، اگر باند ۵ گيگاهرتز را در كانال ۱۴۹ تنظيم كنيد مشكل حل مي‌شود يا با استفاده از ابزارهايي چون WiFi Explorer مي‌توانيد بفهميد چه وسايلي دور و برتان در حال استفاده‌اند.

پسوردتان صحيح است اما به اينترنت وصل نمي‌شويد
براي وارد شدن به يك شبكه به نام كاربري و رمز عبور نياز داريد و اگر رمز عبور را اشتباه وارد كنيد نمي‌توانيد به آن شبكه وارد شويد. اما اگر رمز عبور را هم درست وارد كنيد و باز نتوانيد وارد شبكه شويد چه؟

چك كنيد كه حروف كوچك و بزرگ را در پسوردتان رعايت كرده‌ايد و همنيطور فاصله‌ها. مطمئن باشيد كه حتي يك فاصله را هم جا نينداخته‌ايد.
مطمئن شويد كه شبكه درست را انتخاب كرده‌ايد. در بعضي جاها با چندين و چند شبكه مواجه مي شويد و احتمال دارد شبكه‌اي را انتخاب كرده باشيد كه تشابه اسمي با شبكه‌اي دارد كه شما مي خواستيد آن را انتخاب كنيد.
ممكن است مشكل از فرم‌ور يا سفت‌افزار روتر باشد كه باعث مي‌شود به‌خوبي كار نكند و نشود به آن متصل شد؛ حتي وقتي كه پسورد درست را وارد كرده‌ايد. در اين صورت با يك متخصص مشورت كنيد يا اگر خودتان تخصص كافي داريد روترتان را مجددا راه‌اندازي يا اصطلاحا Reboot كنيد.
دستگاهتان مرتب به همان شبكه اشتباه وصل مي‌شود
اكثر سيستم‌عامل‌هاي امروزي ليستي از شبكه‌هايي به آن‌ها وصل شده‌ايد (حتي براي يك بار) در خود دارند. امروزه اگر با يك مثلا موبايل به شبكه‌اي متصل شويد، مي‌توانيد با ديگر موبايل‌ها، تبلت‌ها و كامپيوترهايتان به‌راحتي به آن شبكه وصل شويد. اگر شبكه‌اي باشد كه يك بار به آن وصل شده‌ايد و حالا هرقدر تلاش كرده‌ايد كه اين شبكه فراموش شود و ديگر در ليستتان نباشد و نشده است، بايد چه‌ كرد؟ شايد شما هم شنيده باشيد كه حذف اتصال به يك شبكه آن‌ را كاملا پاك نمي‌كند چون اگر با يك دستگاه ديگرتان به آن شبكه وصل شويد، مجددا آن شبكه به دستگاه‌هاي ديگرتان نيز كپي مي‌شود. راه حلش تسليم نشدن است: به پاك كردن آن شبكه از تمام وسايل و دستگاه‌هايتان ادامه دهيد!

 

 براي مديريت شبكه‌ها كافي است اين مراحل را دنبال كنيد:

در اندرويد: Settings> Wi-Fi، دكمه Customize را بزنيد و سپس Saved Network را انتخاب كنيد.
در iOS: در Settings> Wi-Fi مي‌توانيد شبكه‌هايي را كه به آن‌ها متصل شده‌ايد كاملا پاك كنيد.
در ويندوز: روي آيكون Network كليك كنيد، Manage Wi-Fi Settings و سپس Manage Known Networks را انتخاب كنيد.
اداپتور واي‌فايتان ممكن است عمر خود را كرده باشد. مهم نيست كه از چه دستگاهي استفاده مي‌كنيد؛ قبل از اين كه تسليم شويد سيستم‌عاملتان را مجددا نصب كنيد تا ببينيد مشكل از كجا بوده است!
گاهي اوقات اگر وسايلي مثل موبايل و تبلت مشكل دسترسي به اينترنت دارند، ممكن است ديگر قابل تعمير نباشند و عمر خود را كرده باشند. پس بهتر است به‌جاي تعمير، تعويضشان كنيد!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۸:۰۱ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)