leiasabzavari leiasabzavari .

leiasabzavari

تببلیغات گوگل ادز برای دامنه IR

 

خوشبختانه جدیدا گوگل ادز امکان تبلیغ مستقیم وب سایت با دامنه آی آر (ir) را فراهم نموده است تا دیگر نیاز به دامنه های بین المللی جهت صرفا تبلیغات در گوگل نباشد فقط تنها محدودیتی که وجود دارد این است که تبلیغات گوگل دامنه IR شما آمریکا نمایش داده نمیشود .

 

تبلیغات گوگل ادز یکی از هوشمندانه ترین نوع بازایابی و تبلیغات هدفمند در عصر نوین می باشد که مورد توجه 90 درصد کسب و کارهای موفق قرار گرفته است.

 

سفارش در گوگل با سیستم شیک رنک

در این سیستم شیک رنک محاسبه هزینه ها به صورت کلیک میباشد و بر اساس هر کلیک مبلغی از شارژ کلی کمپین گوگل ادوردز خریداری شده کاربر کسر میگردد و تا زمان اتمام شارژ بصورت نامحدود سفارش شما در گوگل به نمایش در می آید .

پس بنابراین کاملا هوشمندانه بودجه شما جهت تبلیغات مصرف می شود.

 

 

1- سرعت

این مورد تقریبا از جذاب ترین بخش های تبلیغات گوگلی است و چیزی است که به بهترین نحو می تواند شرکت ها را شگفت زده کند از اینکه می توانند جذب مشتریان آنلاین دریافت کنند.

تبلیغات کلیکی به شدت می تواند سریع تر از سئو برای شما نتایج مطلوب را به ارمغان بیاورد. به معنای واقعی کلمه شما می توانید بلافاصله جایگاه خود را به سمت اولین رتبه و در بالاترین جایگاه از موتورهای جستجوگر ارتقا دهید. این نکته مهم است که به یاد داشته باشید که اگر شما با دقت بودجه بندی نکرده باشید، ممکن است بودن شما در صدر تمامی جستجوها تنها برای مدت کوتاهی باقی بماند.

هر آن چه گفته شد به این معنا نیست که شما نیازی به انجام سئو ندارید، چون این روش تبلیغات کاملا به بودجه شما بستگی دارد. اگرچه که این روش یکی از قدرتمندترین روش ها برای جذب ترافیک به وب سایتتان است، به تر است بطور همزمان نیز روی سئوی وب سایتتان کار کنید تا شما را به صفحه اول گوکل و در جستجوهای اول نشان دهد.

 

2- گوگل بشدت روی تبلیغاتش پافشاری و اصرار دارد

زمان زیادی نگذشته از وقتی که گوگل تنها ۱ تا ۲ تبلیغ را در صفحه اول خود به نمایش می گذاشت و بقیه را به ستون سمت راست منتقل می کرد. اما اکنون تمام تبلیغات را بالای سایر جستجوها قرار می دهد.(و بعضی را پایین). که حتی می تواند نتیجه به مراتب بهتری از سئو را در ذهن مخاطبان بوجود آورد.

حتی اگر شما کلمات کلیدی منحر به موقعیت مکانی خاصی را انتخاب کرده باشید نتایج جستجوی گوگل به مراتب پایین تر از تبلیغات گوگل و حتی نقشه گوگل ظاهر خواهد شد. و این فقط با تبلیغات در نتایج جستجو پایان نمی یابد.

گوگل آگهی های بیشتری را در مکان های بیشتری نمایش می دهد. گوگل نتایج خرید را در ستون سمت راست نتایج جستجو و گاهی اوقات در بالای یک جستجوی تصویر نمایش می دهد. معنای آن کاملا مشخص است.

گوگل می خواهد به کسانی که به گوگل کمک می کنند کمک کند. باز هم تاکید می کنیم که این قضیه به این معنا نیست که نباید دیگر نگران جستجوی ارگانیک گوگل باشید، این فقط به این معناست که گوگل به شما این اجازه را می دهد تا در هنگامی که دارید به کمک سئو روی رتبه بندی خود کار می کنید بتوانید جایگاه بالایی در جستجوی گوگل داشته باشید. سئوی شما باید ادامه داشته باشد تا آن دسته از مخاطبانی که به دنبال نتایج جستجوی گوگل به تنهایی هستند و تبلیغات را دوست ندارند نیز بتوانید جذب کنید.

 

3- تست کردن

کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد تا تمامی جنبه های تلاش هایتان را بررسی کنید، از متن و عکس تبلیغتان گرفته تا صفحه ی ورود و زمان هایی از روز که تبلیغتان برای جستجوگران نمایش داده می شود. شما می توانید از تمامی ابزارهای موجود برای تست کردن استفاده کنید و بعد حتی تصمیم به اعمال تغییرات فوری بزنید.

 

نکته ی بسیار مهم در این جا اتخاذ تصمیمات آگاهانه است.

همه چیز قابل اندازه گیری است. شما می توانید ببینید که چه اقداماتی جواب می دهد و کدام کارها را نباید انجام دهید. شما به سرعت می توانید هر تبلیغی را متوقف و یا حذف کنید و یا آن را تغییر دهید. اگر متوجه شوید که برخی از صفحات فرود (لندینگ پیج) شما مناسب نیستند شما می توانید به راحتی محتوای آن را تغییر دهید تا برای شما موثرتر باشند.

شما همین ترفند هایی که اینجا انجام می دهید را می توانید با سایر روش های تبلیغاتیتان انجام دهید به طور مثال با شبکه های اجتماعی انجام دهید و مطمئن شوید فرایند تبلیغاتی شما دارد به درستی عمل می کند.

 

4- گسترش امکانات

صرفا به خاطر اینکه با یک دسته کلمات کلیدی تبلیغاتتان را شروع کرده اید به این معنا نیست که در آینده نمی توانید آن را توسعه دهید. در حقیقت شما همیشه باید آماده گسترش و یا تغییر کلمات کلیدی منتخب خود باشید. این مورد می تواند به شما کمک کند تا از چیزهایی که مشتریانتان روزانه جستجو می کنند عقب نمانید.

این نوع تحقیق به بخش های دیگر کمپین شما نیز کمک خواهد کرد. همانطور که کلمات خوب و مناسب بیشتری را پیدا کنید و نرخ تبدیل بالا را کشف می کنید، می توانید از تلاش های SEO خود برای پیاده سازی این کلمات کلیدی و موضوعات استفاده کنید.

 

5- انعطاف پذیری

گوگل ادوردز به شما این اجازه را می دهد تا از متغیرهای بسیاری استفاده کنید. از امکانات انتخاب متغیرها روی کلمات کلیدی گرفته تا زمان و مکان دقیقی که می خواهید تبلیغتان منتشر شود.

 

6- هزینه های خود را کنترل کنید و هزینه های تبلیغات خود را به دقت مدیریت کنید

بخشی از انعطاف پذیری این روش این قابلیت است که شما می توانید حداکثر هزینه روزانه خود را تنظیم کنید.در این صورت شما هیچ گاه حتی به طور تصادفی نیز بیشتر از بودجه روزانه خود را خرج نخواهید کرد.

شما همینطور می توانید میزان بودجه خود را در هر زمان که دوست دارید تغییر دهید، مثلا اگر بودجه ی زیادی را به تبلیغاتی اختصاص داده اید که به خوبی کار می کند و به سرعت در طول روز به پایان می رسد ، می توانید به راحتی آن را افزایش دهید.

این نوع تبلیغات می توانید تا حدی وابسته به موفقیت شما در سایر حوزه های تبلیغاتی باشد. برای مثال اگر تبلیغات شما در سایر فضاهای بازاریابی به خوبی پیش می رود، می توانید هزینه های خود را بیشتر به آن سمت هدایت کنید یا اگر تلاش های شما بر روی سئو دارد جواب می دهد، می توانید سرمایه گذاری خود را کم تر کنید و از مزایای جست و جوی گوگل استفاده کنید.

 

مهم ترین موضوع مرتبط بودن است گوگل می خواهد

تبلیغاتی را به کاربرانش تحویل دهد که مربوط به عبارت هایی است که آن ها جست و جو می کنند. در واقع دلیلش آن است که گوگل می خواهد تا آن ها روی تبلیغات شما کلیک کنند. و مردم دقیقا می خواهند روی چیزی کلیک کنند که بیشترین ارتباط و نزدیکی را با نیازهای آن را داشته باشد. گوگل این مورد را با کمک امتیاز کیفیت قضاوت می کند.

اگر کلمات کلیدی شما دارای امتیاز کافی باشد، شما جایگاه تبلیغاتی بهتری را در گوگل، بازدید بیشتر و کلیک بیش تری را دریافت خواهید کرد. امتیاز کیفیت بالاتر همچنین می تواند به کاهش هزینه شما به ازای هر کلیک کمک کند.

در نتیجه شما می توانید ترافیک بیشتری را در ازای هزینه ی کم تری دریافت کنید.

یک کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز به خوبی با سایر تلاش های تبلیغاتی شما یکپارچه می شود. این امر به شما این اطمینان را می دهد که امتیاز کیفیتی شما بالا خواهد ماند و میزان کلیک دریافتی شما افزایش خواهد یافت.

آیا آماده اید تا کمپین گوگل ادوردز خود را سفارش دهید و فرصت های جدیدی را به کسب و کار خود اضافه کنید؟

اینجا کلیک نمایید .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۱۵ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

مشکل پرینت نگرفتن و راه‌حل های آن

تعمیر کارتریج پرینتر


آیا برای شما هم اتفاق افتاده که، برگه ای را با پرینتر خود چاپ کنید ولی بعد از دستور پرینت، دستگاه شما هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد؟ نگران نباشید، ما برای شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام آنها بتوانید ایراد پرینت نگرفتن پرینتر را حل کنید.


1- ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید.

2- کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر (کابل USB) را جدا کرده و دوباره نصب کنید و یا آن را تعویض کنید.

 


3- اگر اتصال از طریق وایرلس است، یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.
4- از READY بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگر پرینتر شما صفحه نمایش دارد، مطمئن شوید که پیغام خطایی را نشان نمی‌دهد و کلمه READY را بر روی صفحه نمایش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمایش ندارد و فقط چراغ های LED دارد مطمئن شوید که چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجی چشمک‌زن نباشد.

 

 

5- تست‌های داخل پرینتر را گرفته و مطمئن شوید که دستگاه از نظر سخت افزاری سالم باشد. برای تست دستگاه‌هایی که صفحه نمایش دارند، از منوی دستگاه وارد منوی REPORT شده و یکی از گزینه ها را برای پرینت انتخاب کنید و در پرینترهای دارای پنل کلیدی دکمه به رنگ سبز یا علامت کاغذ را فشار دهید.

 


6- از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگرنصب بود؛ آیکون پرینتر شما باید پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روی آن نباشد. اگر هم آیکون پرینتر شما در لیست نبو، درایو پرینتر خود را دوباره نصب کنید. فقط به هنگام نصب باید کابل USB از پرینتر جدا شده باشد و در حین نصب درایور، کابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اینترنت خود را قطع کنید. در صورت نداشتن درایور پرینتر خود به اینجا مراجعه کرده و آخرین درایور پرینتر خود را دانلود کنید.

 

 

تعمیر و مشاوره تخصصی انواع برندهای پرینتر در فالنیک

در صورتی که در پرینت گرفتن اسناد خود به مشکل برخورد کردید و یا تعمیر پرینتر خود، با کارشناسان فالنیک در ارتباط باشید. همراه با 6 ماه گارانتی معتبر ایران اچ پی بر روی تمامی تعمیرات

ثبت تیکت

 

 

 

7- از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شوید و روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و See What’s Printing را انتخاب کنید و از منوی پرینتر، گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید تا فایل های ارسالی و پرینت گرفته نشده از حافظه کامپیوتر پاک شوند.

 


8- اگر پرینتر پیغام خطا دارد آن را برطرف کنید و دوباره تست کنید. مانند نداشتن کاغذ – گیر کردن کاغذ داخل دستگاه – تمام شدن کارتریج.
9- اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرینت نشدید دستگاه خود را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرده و تست کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، با شرکت خدمات و پشتیبانی محصول خود تماس بگیرید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۰:۵۴ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

چگونه صفحه کلید لپ تاپ خود را تعمیر کنیم؟

تعمیر لپ تاپ


بدون صفحه‌کلید سالم رایانه‌تان به وسیله‌ای بی‌استفاده تبدیل می‌شود. درباره‌ی لپ‌تاپ‌ها این مشکل جدی‌تر است؛ چون نمی‌توانید مانند رایانه‌های رومیزی، صفحه‌کلید لپ‌تاپ خود را به‌راحتی تعویض کنید. تعمیر و نگه‌داری از رایانه‌ها به عادت باید تبدیل شود؛ اما بعضی مواقع ممکن است مشکلات از جایی خود را نشان دهند که انتظار نداریم. اگر صفحه‌کلید لپ‌تاپتان از کار افتاده، نگران نباشید. در این مقاله، تمام اطلاعاتی را بیان می‌کنیم که برای تعمیر صفحه‌کلید لپ‌تاپ نیاز دارید.


چهار دلیل برای ازکارافتادن صفحه‌کلید لپ‌‌تاپ

 


استفاده از درایور سخت‌افزار نا‌مناسب: این مشکل با حذف و نصب دوباره درایور حل می‌شود.
گردوغبار: تمیزکردن صفحه‌کلید لپ‌تاپ می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.
اتصال نامناسب: در برخی مواقع، لپ‌تاپ باید باز و صفحه‌کلید دوباره به مادربرد متصل شود. 
کیفیت ساخت پایین: در این موقع، صفحه‌کلیدتان خراب شده و از یک منبع معتبر آن را باید تهیه و تعویض کنید.
همان‌طورکه از مطالب مذکور دریافت می‌شود، دو مورد از این مشکلات به‌راحتی حل می‌شوند؛ اما دو مورد دیگر به زحمت بیشتری نیاز دارند. یکی از پیچیدگی‌های مسئله این است که انجام هر‌گونه عمل تعمیراتی که به بازکردن لپ‌تاپ نیاز داشته باشد، بسته به سازنده‌ی آن، روش متفاوتی خواهد داشت. حتی ممکن است در دو مدل لپ‌تاپ از یک سازنده نیز، روش‌ها متفاوت باشند.

به‌روز‌رسانی یا بر‌گرداندن درایور صفحه‌کلید لپ‌تاپ

یکی از ساده‌ترین راه‌های حل مشکل صفحه‌کلید لپ‌تاپ، به‌روز‌رسانی درایور آن است. برای انجام این کار ابتدا روی منوی استارت کلیک و سپس، عبارت Device Manager را تایپ کنید. در نتایج نمایش داده‌شده، روی آیکون Device Manager کلیک کنید. در فهرست دستگاه‌ها، گزینه‌ی Keyboards را بیابید و روی آن دو بار کلیک کنید یا فهرست را گسترش دهید. روی نام دستگاه صفحه‌کلید، کلیک راست کنید (معمولا با نام Standard PS/2 Keyboard نمایش داده می‌شود) و گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید و سپس، در قسمت بالای پنجره‌ی جدید، Driver را انتخاب کنید.

 

 

در این مرحله، گزینه‌ی Update Driver را انتخاب کنید و منتظر بمانید ویندوز درایور جدید را دریافت و نصب کند. سپس، صفحه‌کلید را به‌وسیله‌ی ویرایشگر متن مانند برنامه‌ی Notepad خود ویندوز آزمایش کنید. اگر خوش‌شانس باشید، صفحه‌کلید باید به‌درستی کار کند.

صفحه‌کلیدتان هنوز مشکل دارد؟

این‌بار گزینه‌ی Uninstall Device را انتخاب کنید و منتظر باشید درایور حذف شود. وقتی عملیات حذف تمام شد، باید ویندوز را دوباره راه‌اندازی کنید و منتظر باشید درایور دوباره نصب شود. همچنین، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Action > Scan for Hardware Changes ویندوز را برای نصب فوری درایور راهنمایی کنید.

توجه کنید در این قسمت، گزینه‌ی دیگری به‌نام Rollback Driver وجود دارد که در بیشتر مواقع به رنگ خاکستری و غیر‌فعال است؛ ولی اگر به‌روز‌رسانی جدیدی نصب کرده باشید، این گزینه به‌عنوان بخشی از قسمت به‌روز‌رسانی‌های ویندوز فعال می‌شود. پس اگر صفحه‌کلیدتان به‌تازگی از کار افتاده است، گزینه‌ی Rollback Driver را انتخاب کنید و منتظر نصب درایور جدید باشید.

صفحه‌کلید لپ‌تاپ کار نمی‌کند؟ آن را تمیز کنید!
تمیزکردن صفحه‌کلید‌های استاندارد ساده‌ است؛ اما در‌باره‌ی صفحه‌کلید لپ‌تاپ انجامش کار دشواری است. برای ازبین‌بردن و خارج‌کردن گردوغبار از صفحه‌کلید‌ها، به آن‌ها مقدار مشخصی ضربات فیزیکی باید وارد کنیم. انجام این امر در صفحه‌کلید‌های بی‌سیم و یا یو‌اس‌بی ساده است؛ اما درباره‌ی صفحه‌کلید لپ‌تاپ داستان فرق می‌کند.

اساسا نمی‌توانید به‌آسانی به پشت لپ‌تاپ ضربه بزنید یا آن را تکان دهید و خطر آسیب‌زدن به قطعات داخلی آن را نادیده‌ بگیرید. در‌هرحال، می‌توانید گردوغبار را از ‌صفحه‌کلید لپ‌تاپ خود خارج کنید. بدین‌منظور، ابتدا دستگاه را خاموش کنید. سپس، قسمت پایینی آن را رو‌به‌بالا نگه دارید؛ به‌طوری‌که صفحه‌کلید رو‌به‌پایین باشد. سپس، به‌آرامی به پشت دستگاه ضربه وارد کنید. بعدازآن، انگشتان خود را روی تمامی کلید‌ها بچرخانید تا گردوغبار باقی‌مانده خارج شود. بعد از پایان کار، مطمئن شوید تمامی گردوغبار‌ها را از روی میز پاک کرده‌اید.

اگر باز‌هم گردوغبار باقی‌ مانده و نمی‌توانید آن را خارج کنید، از فشار هوا یا محلول‌های تمیز کننده‌ی صفحه‌کلید می‌توانید برای خارج‌کردن آن استفاده کنید. توجه کنید خارج‌کردن گردوغبار نمی‌تواند خطا‌های ریشه‌دار را رفع کند؛ اما اگر گرد‌وغبار باعث ازکارافتادن چند کلید شده باشد، این روش به رفع آن کمک خواهد کرد. راهنمایی‌های ما برای تمیزکردن لپ‌تاپتان، شامل بخش‌هایی برای تمیزکردن صفحه‌کلید نیز می‌شود.

اگر صفحه‌کلید لپ‌تاپ بعد از بررسی درایور و تمیزکردن گردوغبار همچنان کار نمی‌کند، وقت آن رسیده که مشکل را با دستان خودتان حل کنید.

اگر از این مراحل برای تعمیر صفحه‌کلید لپ‌تاپتان استفاده می‌کنید، به این نکته توجه کنید تمام خطرها و مسئولیت‌های استفاده از آن برعهده‌ی خود شما است.

جایگزین‌کردن صفحه‌کلید معیوب لپ‌تاپ
اگر صفحه‌کلید لپ‌تاپتان آسیب فیزیکی دیده باشد یا براثر شوک یا ضربه از مادربرد جدا شده باشد، در این حالت، باید برای جداکردن قطعات لپ‌تاپ وقت بگذارید. سپس، اتصال صفحه‌کلید را بررسی یا صفحه‌کلید را تعویض کنید. تولید‌کنندگان مختلف لپ‌تاپ‌های خود را به روش‌های گوناگونی می‌سازند و این موضوع باعث می‌شود ارائه‌ی راه‌حلی واحد برای تمام لپ‌تاپ‌ها خیلی سخت باشد.

بااین‌حال، بازکردن لپ‌تاپ‌های مختلف از سازنده‌ی یکسان معمولا روش مشابهی دارد و این موضوع تعویض یا بررسی اتصال صفحه‌کلید را بسیار آسان می‌کند. باید بدانید صفحه‌کلید لپ‌تاپ‌ها قسمت چسبیده و متصلی به آن‌ها است؛ پس، وقتی صفحه‌کلید از لپ‌تاپ جدا شود، امکان تمیزکردن بهتر آن نیز میسر می‌شود و عملکرد قسمت‌های داخلی را به‌راحتی می‌توانید بررسی کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۴:۰۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

آموزش رایگان نصب دوربین‌ مداربسته (قسمت اول)

آماده‌سازی منزل جهت نصب دوربین مداربسته

طرحی از نیازهای خود به دوربین مداربسته را بکشید:
نظارت بر هر اینچ از منزل، هم نشدنی و هم کار پرخرجی است. پس باید نواحی که بیشتر از همه تمایل به نظارت بر آن‌ها را دارید در اولویت قرار دهید. یک طرح حدسی از منزل خود بکشید یا نقشه منزل را چاپ کرده و مکان‌هایی که دوربین باید در آنجا قرار گیرد را بر روی نقشه مشخص کنید. هنگامی‌که این کار را انجام دادید، تمامی آن نواحی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط هیچ وسیله‌ای دید دوربین مختل نخواهد شد و بهترین نمای دید برای دوربین فراهم است. ممکن است دوربین را برای مکان‌هایی مثل موارد زیر لازم داشته باشید:

درب جلو و پشت منزل
پنجره‌های رو به خیابان
فضاهای بزرگ مشترک
مسیر ورودی به منزل
ایوان و راه‌پله 
در ادامه آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته خواهیم گفت که چه تجهیزاتی برای این کار انتخاب کنیم؟

نقشه کشی دوربین مداربسته

 

بسته‌ای مناسب برای نیازهای خود خریداری کنید.
امکان این برای شما فراهم‌شده که هر قطعه از سیستم دوربین مداربسته را به‌طور جداگانه خریداری کنید، اما در کل خرید یک پکیج کامل از این سیستم هم ارزان‌تر و هم راحت‌تر خواهد بود. سیستم شما حداقل باید ۳-۱ دوربین، یک DVR ( دستگاه ضبط و پخش ویدئو)، سیم‌کشی مناسب (کابل ترکیبی و BNC) و کابل برق داشته باشد.

مگر اینکه قصد نظارت بر فضای وسیعی را داشته باشید که در آن صورت دوربین‌های مداربسته بی‌سیم با نصب دیواری نیاز شمارا به‌خوبی برآورده خواهد کرد.

دوربین‌های امنیتی ابتدایی:

بسته‌بندی ۲ الی ۳ دوربین امنیتی مربوط به فضای باز (برای نظارت بر درهای منزل) و یک دستگاه DVR با حداقل امکان ضبط به مدت ۳ روز را دریافت خواهید کرد.
نظارت بر اشیای باارزش/کودکان:

۱ تا ۳ دوربین بی‌سیم مربوط به فضای داخل منزل که می‌توانید توسط آن بر یک اتاق کوچک نظارت کامل داشته باشید و می‌تواند این تصاویر را به‌طور مستقیم به کامپیوتر شما منتقل کند.

 


گزینه دیگر، دوربین‌های خود را جداگانه بخرید:
بعدازاینکه از تعداد دوربین‌های موردنیازتان اطمینان حاصل کردید، باید به این موضوع دقت داشته باشید که دقیقاً چه دوربین‌هایی را می‌خواهید. یک سیستم دوربین مداربسته خانگی می‌تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان هزینه داشته باشد. بنابراین قبل از خریداری دوربین از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید.

موارد زیر باید به‌طور کامل بر روی بسته‌بندی دوربین‌های امنیتی، ذکر شده باشند. بااین‌وجود که امکان خرید تمامی تجهیزات به‌صورت جداگانه فراهم است، خرید یک بسته کامل معمولاً ارزان‌تر و نصب آن آسان‌تر است.

بی‌سیم یا سیمی :
نصب دوربین‌هایی که نیاز به دریل شدن و سیم‌کشی ندارند بسیار راحت است. اما هر چه این دوربین‌های بی‌سیم از گیرنده دور باشند، کیفیت آن‌ها کمتر خواهد شد. اگر ناحیه وسیعی را برای نظارت در نظر دارید دوربین‌های بی‌سیم را به دلیل نصب راحت‌تر برای منزل خود انتخاب کنید.

محیط داخل یا فضای باز:
دوربین‌هایی که برای استفاده در فضای بازساخته شده باشند در مدت‌زمان کوتاه براثر باندگی و رطوبت از بین می‌روند. پس حتماً قبل از انتخاب همه جوانب را در نظر بگیرید.

حسگر حرکتی:
بعضی از دوربین‌ها تنها در صورت مشاهده جسم در حال حرکت تصویر را ضبط می‌کنند. و فضای اضافه را برای زمانی ذخیره می‌کنند که افراد در محیط منزل حضورداشته باشند.

نظارت از راه دور:
بسیاری از دوربین‌های پیشرفته، هر جای دنیا که باشید تصویر را به گوشی یا لپ‌تاپ شما ارسال می‌کنند و امکان بررسی و نظارت بر منزل را برای شما از طریق یک نرم‌افزار فراهم می‌کنند. که در آموزشهای بعدی دوربین مداربسته به این مورد پرداخته خواهد شد.

 

برآورد هزینه دوربین مداربسته

نصب دستگاه ضبط و مانیتور:
به منظور ذخیره و مشاهده فیلم‌های ضبط‌شده توسط دوربین به یک دستگاه دیجیتال ضبط ویدئو (DVR) احتیاج دارید. این دستگاه تمام فیدهای ویدئویی را دریافت کرده و بر روی یک مانیتور، صفحه ‌نمایش کامپیوتر یا یک تلویزیون کوچک پخش می‌کند. دستگاه‌های DVR ظرفیت‌های حافظه متنوعی دارند که امکان ذخیره حجم معینی از ویدئو را برای شما فراهم می‌کنند. از صدها ساعت تا یک روز کامل تصویربرداری انجام می‌دهد.

اگر پکیج کامل یک دوربین مداربسته را انتخاب و خریداری کنید، معمولاً دوربین‌ها هم داخل بسته‌بندی قرارگرفته‌اند.
ضبط ویدئو تحت شبکه (NVR) و دستگاه‌های ضبط آنالوگ (VCR ها) نیز برای خرید موجود هستند که همانند شیوه کار DVR ها عمل می‌کنند، به‌طوری‌که از سیگنال اینترنت (NVR) یا نوار خالی (VCR) به‌جای هارد درایوهای دیجیتال برای ضبط تصویر بهره می‌برند. راهنمایی‌های نصب و راه‌اندازی به شرح زیر در اینجا موجود است لطفاً توجه داشته باشید.

 


تجهیزات خود را قبل از نصب امتحان کنید.
قبل از هر چیزی از درست‌کار کردن کابل ها، DVR، دوربین‌ها و مانیتور قبل از نصب اطمینان حاصل کنید.

تجهیزات دوربین مداربسته و تست

در این آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته سعی شده با کمک تصاویر آموزش در زمینه دوربین مدار بسته ارائه گردد که در آینده در مورد هر کدام مفصل صحبت خواهد شد.

آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته (قسمت دوم)
نصب دوربین مداربسته
زاویه دید وسیع و بلند برای دوربین انتخاب کنید.
بهترین زاویه در هر اتاق کنج دیوار می‌باشد درجایی که دو دیوار به هم متصل می‌شوند. از قرارگیری ورودی‌ها و خروجی‌ها در دید دوربین و از نزدیکی دوربین به پریز برق اطمینان حاصل فرمایید. اگر تصمیم دارید دوربین را در فضای بیرون نصب کنید، آن را در فاصله ۳ متری قرار دهید که به‌راحتی با ضربه به زمین نیفتد.

محل نصب دوربین مداربسته

 


دوربین را به بالای دیوار ببرید.
برخی دوربین‌ها پد چسبنده برای چسبیدن به دیوار دارند اما وصل کردن دوربین به دیوار امن ترین راه برای نصب دوربین در دراز مدت است. در حالی که هر دوربین متفاوت است، بسیاری از آن‌ها روش نصب مشابهی دارند:

پایه را در محل مورد نظر قرار دهید.
با یک وسیله تیز بر روی دیوار محل‌های سوراخ شدن و قرارگیری پیچ ها را مشخص کنید.
سوراخی برای هر پیچ بر روی دیوار با استفاده از دریل برقی ایجاد کنید.
تمامی رول‌پلاک‌ها را با چکش وارد دیوارکنید.
پایه را به دیوار پیچ کنید.
دوربین را در زاویه مد نظر خود قرار دهید.

نصب دوربین مداربسته

 


دوربین را به برق وصل کنید.
تقریباً در تمام بسته‌بندی‌های دوربین مداربسته آداپتور برق وجود دارد که به پریز برق دیواری متصل می‌شود (طرف کوچک و دایره‌ای شکل آداپتور) را به ورودی برق در پشت دوربین مداربسته و طرف دیگر را به پریز وصل کنید.

اگر در بسته‌بندی آداپتور وجود نداشت یا دچار مشکل شده بود حتماً به سازنده دستگاه اطلاع دهید.

آموزش نصب دوربین مداربسته

 


دوربین سیمی را به DVR وصل کنید.
تجهیزات دوربین مداربسته توسط کابل رابط BNC متصل می‌شوند. استفاده از کابل‌های بی ان سی ساده است- این کابل ها از هر دو سمت مشابه هستند. فقط کافیست آن را به پورت مناسب وصل کنید. با چرخاندن یک سرپیچ کوچک در انتهای سیم، کابل در جای خود محکم می‌شود. یک سمت کابل را به خروجی دوربین و سمت دیگر را به ورودی دستگاه DVR خود متصل کنید.

توجه داشته باشید که کدام ورودی را به دستگاه متصل می‌کنید- دستگاه DVR شما باید حتماً به ورودی متصل باشد تا بتواند تصاویر دوربین را نمایش دهد.
اگر کابل شما اتصال BNC ندارد می‌توانید یک آداپتور ساده BNC به صورت اینترنتی سفارش یا از ابزارفروشی‌ها تهیه کنید. که به انتهای کابل وصل شده و آن را با BNC سازگار می‌سازد.

نصب دوربین مداربسته – اتصال پورت بی ان سی

 


۵. دوربین‌های بی‌سیم را به کامپیوتر خود متصل کنید.
دوربین‌های بی‌سیم همراه خود دیسک نرم‌افزاری دارند که برای مشاهده فیلم‌های ضبط‌شده توسط آن‌ها باید این نرم‌افزار را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. و به دستورالعمل‌های ظاهرشده بر روی نمایشگر دقت کنید تا به دوربین‌ها دسترسی پیدا کنید.

بعضی دوربین‌های مداربسته گیرنده کوچکی دارند که به کامپیوتر شما از طریق پورت USB متصل می‌شود و میبایست از اتصال صحیح آن به کامپیوتر مطمئن شوید.
در صورت موجود بودن آدرس دوربین مداربسته، IP دوربین خود را یادداشت کنید (برای مثال ۱۹۲.۱۶۸.۰.۵) با تایپ این شماره در هر موتور جستجوی اینترنتی میتوانید از راه دور به سیستم دوربین‌های مداربسته خود دسترسی پیدا کنید.

دوربین مداربسته وایرلس

 


۶٫مانیتور را به DVR وصل کنید.
در این اتصال، اغلب از کابل BNC استفاده می‌شود در حالی که بعضی از DVRها با کابل‌های HDMI، یا کابل‌های کواکسیل به مانیتور وصل می‌شوند. با استفاده از اتصال مورد نظر خود، یک سمت کابل را به خروجی DVR و سمت دیگر آن را به ورودی مانیتور وصل کنید.

به تعداد پورت های DVR هر چند تا که باشد، می‌توانید تعداد دوربین‌ها را افزایش دهید. DVR   به‌ صورت خودکار محتوای تمامی دوربین‌ها را ضبط خواهد کرد.
توجه کنید که کدام ورودی را وصل می‌کنید چون از این ورودی باید برای دیدن دوربین‌های خود استفاده کنید.

نحوه اتصال مانیتور و دستگاه دی وی آر

 


۷-هرگونه مشکل اتصال را حل کنید.
اتصال دوربین، DVR و مانیتور را بررسی کنید و دقت داشته باشید که همه آن‌ها به پریز برق وصل شده و در حالت روشن باشند. از اتصال امن کابل ها و انتخاب صحیح ورودی برای DVR و مانیتور اطمینان حاصل کنید. برخی مانیتورها به‌صورت هم‌زمان تمامی دوربین‌ها را نمایش می‌دهند ولی برخی دکمه “ورود” به هر دوربین را به‌صورت جداگانه دارند و این امکان را فراهم می‌کند که به ‌تمامی دوربین‌ها جداگانه تسلط داشته باشید.

 

رفع مشکل اتصال سیستم دوربین مداربسته

 

آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته برای منزل (قسمت سوم)

سیستم دوربین مداربسته خود را یکپارچه کنید:
۱. یک مرکز نظارت ایجاد کنید.

هنگامی که سیم‌کشی چندین دوربین را هم‌زمان انجام می‌دهید به‌جایی احتیاج دارید که همه آن‌ها را در کنار هم به DVR متصل کنید. باید جایی کاملاً در دسترس و راحت باشد که بتوانید سیم ها را در آنجا از هر جای خانه جمع کنید. اتاق زیرشیروانی، دفتر کار و روتر اینترنت همه اینها مکان‌های مناسبی برای پایگاه سیستم دوربین مداربسته شما هستند.


تنها به یک دستگاه DVR برای همه دوربین‌ها احتیاج دارید

 

سیستم یکپارچه دوربین مداربسته

 


۲. از کابل‌های ترکیبی برای سیم‌کشی مؤثر سیستم دوربین مداربسته خود استفاده کنید.
رایج ترین کابل دوربین مداربسته کابل ترکیبی است. نام آن به علت وجود دو سیم چسبیده به هم در داخل کابل، ترکیبی (به هم چسبیده)  گذاشته‌ شده است. یکی از سیم ها برای جریان برق و دیگری برای ویدئو است. این بدین معناست که شما فقط باید یک نوع کابل را اطراف خانه خود برای راه‌اندازی هر دوربین داشته باشید. این کابل معمولاً به عناوین RG59 یا RG6 فروخته می‌شود.

کابل قرمز و مشکی برای جریان برق هستند، قرمز مثبت و مشکی منفی است.
کابل تکی استوانه‌ای برای انتقال تصویر است هر سمت سیم یا اتصال BNC و یا کابل کواکسیل دارند.

 

انواع کابل جهت دوربین مداربسته

 


۳. از یک جعبه منبع تغذیه برق برای رساندن برق به‌تمامی دوربین‌ها، از طریق یک خروجی استفاده کنید.
جعبه‌های منبع تغذیه برق را می‌توانید به‌صورت اینترنتی یا در ابزارفروشی‌ها به قیمت ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ تومان تهیه کنید که به شما اجازه می‌دهد از طریق تنها یک خروجی به‌تمامی دوربین‌های خود برق را منتقل کنید.  آن‌ها پورت های چندتایی دارند و برای انتقال انرژی برق به دوربین‌های نزدیک به هم یا دوربین‌هایی که در نزدیکی پریز برق نیستند بسیار کارایی دارند مثل دوربین اتاق زیرشیروانی. به‌هرحال برای اتصال همه دوربین‌ها به یک جعبه منبع تغذیه به سیم های طویلی احتیاج دارید.

همیشه قبل از اتصال جعبه به برق، اول دوربین‌ها را نصب کنید.
از اندازه و بزرگی جعبه منبع تغذیه خود برای رساندن برق به همه دوربین‌ها اطمینان حاصل کنید. باید بر روی جعبه، تعداد خروجی‌هایی که امکان پشتیبانی از آن را دارند ذکرشده باشد.

 

ولتاژ دوربین مداربسته

 


۴. هر کابل ویدئو را به یک پورت جداگانه DVR  متصل کنید.

دستگاه DVR  شما میتواند چند دوربین را هم‌زمان مدیریت کند. که به شما اجازه می‌دهد از تمامی اتاق‌ها تنها با یک جعبه منبع تغذیه تصویربرداری انجام دهید. مانیتور شما هم محتوای هر دوربین را نشان خواهد داد یا میتوانید از طریق همان دکمه ورودی که قبلاً ذکر شد به هر دوربین در هر جای منزل دسترسی پیدا کنید.

 


دستگاه DVR (دستگاه ضبط تصویر)

 


۵. کابلهای دوربین مداربسته را مخفی کنید.
برای داشتن یک سیستم حرفه‌ای دوربین مداربسته می‌توانید سیم ها را از داخل دیوار به سمت دوربین‌ها هدایت کنید. از موقعیت طراحی دیوار و لوله های اصلی، کابل ها یا ناودانی‌های منزل اطلاع کامل داشته باشید. لازمه سیم‌کشی ایجاد سوراخ‌هایی با استفاده از دریل بر روی دیوار است و در ادامه قرار دادن سیم ها و کابل ها در داخل دیوار و به سمت DVR از طریق فضایی مثل اتاق زیرشیروانی است.

اگر با سوراخ کردن دیوار با استفاده از دریل و سیم‌کشی از طریق آن راحت نیستید، با یک برق‌کار حرفه‌ای تماس گرفته تا ایشان این کار را برای شما انجام دهند.
امکان قرارگیری کابل ها بر روی دیوار یا سنگ های قرنیز از طریق منگنه تفنگی هم وجود دارد.
کابل ها را در زیر فرش‌ها پنهان کنید و حتماً با چسب آن‌ها را به کف بچسبانید که کسی زمین نخورد.

 

داکت کشی کابل ها

 


۶. به روش دیگر، با متخصصین نصب دوربین‌های مداربسته تماس گرفته و کار نصب را به آن‌ها بسپارید.
شرکت های مختلف دوربین‌های مداربسته همانند شرکت پرگاران در کل کشور در حال فعالیت هستند که کار تولید و نصب دوربین‌های مداربسته، سنسور های حرکتی و ایجاد تماس اضطراری به‌صورت خودکار را انجام می‌دهند.  شاید هزینه نصب بیشتر از زمانی باشد که این کار را خودتان انجام دهید اما اگر منزل شما مساحت بزرگی داشته باشد و سیم‌کشی برای شما راحت نباشد و ویژگی‌های اضافی مثل حسگر حرکتی و سیستم هشداردهنده را مد نظر داشته باشید حتماً باید با شرکت های راه‌انداز این سیستم ها تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته هدف این بود که کاربران با مفاهیم اولیه دوربین مداربسته آشنا شوند و به این نتیجه برسند که نصب دوربین مداربسته کار ساده ایست و شما به تنهایی خودتان میتوانید این کار را انجام دهید


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۳۲ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

چگونه آیفون خاموش شده را تعمیر کنیم

تعمیر گوشی اپل


آیا آیفون شما ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نمی شود ؟ بسیاری از کاربران آیفون 5 در فروم های پشتیبانی شرکت اپل از مشکل خاموش شدن ناگهانی و عدم روشن شدن گوشی خود شکایت دارند . اگر شما هم از کاربران آیفون هستید در این مقاله با ما همراه شوید تا دلایل پیش آمد این مشکل و رفع آن را با هم بررسی کنیم .


قبل از شروع هر عملیاتی از سلامت باطری خود اطمینان پیدا کنید . ممکن است مشکل خاموش شدن  ناگهانی به دلیل عدم عملکرد صحیح باطری و منبع تغدیه باشد پس در اولین اقدام اگر متوجه شدید باطری به سرعت خالی می شود بهتر است از نزدیکترین فروشگاه یک باطری جدید تهیه کنید .


چگونه آیفون خاموش شده را تعمیر کنیم ؟

هارد ریبوت کردن گوشی
یکی از روش های آسان برای رسیت کردن گوشی بدون پاک شدن همه اطلاعات هارد ریبوت آیفون است . هر چند که این روش به قدرت روش قبل نیست اما باعث تنظیم شدن اطلاعات پایه گوشی خواهد شد . برای اینکار همزمان کلید home و کلید پاور را به مدت ده ثانیه نگه دارید تا دستگاه خاموش شود ، سپس چند ثانیه صبر کنید تا دستگاه دوباره روشن شده و لوگوی آیفون نمایش داده شود . حالا می توانید انگشت خود را از کلید پاور و هوم بردارید .

دستگاه خود را رسیت کنید
همیشه راحت ترین راه برای رسیدن به نرمال ترین حالت آیفون رسیت کردن آن است . با رسیت کردن آیفون بسیاری از تنظیمات به حالت آغازین بازگشته و حداقل به این اطمینان می رسید که مشکل احتمالی از تنظیمات ناصحیح آیفون یا نرم افزارهای جانبی نیست . تنها مشکل به وجود آمده بعد از رسیت کردن ، حذف تمامی اطلاعات گوشی است . پس فراموش نکنید حتما قبل از انجام عملیات از تمامی اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید . جهت بکآپ گرفتن می توانید به راحتی گوشی خود را از طریق پی سی یا مک به نرم افزار itunes متصل کرده و عملیات بکاپ گیری را انجام دهید . همچنین آیفون به شما امکان بکاپ گیری به وسیله سرویس icloud  را می دهد .


برای رسیت کردن مرحل زیر را دنبال کنید :

Settings > General > Reset

 و کلید Erase All Content and Settings را فشار دهید . 

 


و برای بکآپ گیری آنلاین از طریق سرویس آی کلود :

Settings > iCloud > Storage & Backup

و کلید iCloud Backup را فشار دهید . 

دستگاه روشن نمی شود؟ به شارژر متصل کنید
گاهی این مشکل پیش می آید که دستگاه بعد از خاموش شدن ناگهانی دوباره روشن نمی شود . ممکن است بارها و بارها کلید پاور را نگه دارید اما دستگاه عکس العملی نشان ندهد . برای حل این مشکل در اولین قدم آیفون خاموش شده خود را به شارژر متصل کنید . اگر با این اتصال صفحه نمایش داده شد محتمل ترین مشکل باطری است .

سیستم عامل گوشی را ارتقاع دهید
همیشه نسخه های جدیدتر ios نسبت به نسخه های قبلی ارتقاع یافته و پایدارترند . معمولا اپل در هر نسخه ios ارتقاعات چشمگیری را از نظر عملکرد باطری و بازخورد تنظیمات اعمال می کند . پس بهتر است همیشه به بروز بودن سیستم عامل آیفون خود توجه کنید و در اولین فرصت از طریق مسیر زیر گوشی خود را بروز کنید :

Settings > General > Software Update

ترمیم کردن به وسیله نرم افزار itunes
یکی از راه های رسیت کردن همه اطلاعات گوشی و بازگرداندن به حالت اولیه خرید گوشی ، itunes restore است . این روش که تا حدودی شبیه رفرش کردن گوشی های اندورید است از طریق نرم افزار واسط itunes  صورت می گیرد . برای این کار گوشی خود را به پی سی یا مک وصل کرده و عملیات ترمیم را انجام دهید . این روش نیز مانند روش رسیت درون گوشی همه اطلاعات شما را پاک می کند پس فراموش نکنید قبلا از اطلاعات ضروری بکآپ تهیه کرده باشید  .

آیا مشکل روشن نشدن همچنان پابرجاست؟
اگر بعد از طی کردن همه این مراحل مشکل هنوز پابرجاست دوباره به ماقبل اولین مرحله برگردید . بهتر است دوباره باطری خود را بررسی کنید . جهت اطمینان باطری را تعویض کنید و در صورت وقوع دوباره مشکل بهتر است به یکی از نمایندگی های اپل مراجعه کنید چون این تنها راه حل باقیمانده مشکل شماست .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۵۷ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

تعمیر و درست کردن صفحه نمایش شکسته ، تاچ خراب و.. گوشی مانند یک حرفه ای !

یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های گوشی‌ هوشمند را می‌توان مقاومت نه چندان قوی صفحه‌نمایش در برابر ضربه‌های احتمالی و شکستن زودهنگام آن‌ها دانست. احتمالا برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده است که صفحه‌نمایش گوشی با افتادن از دست یا اتفاقاتی از این قبیل به راحتی شکسته باشد. در کنار بازار سیاه ارائه خدمات موبایلی، بازار سیاه تعمیرات گوشی هوشمند جای خود را باز کرده است و با توجه به عدم نظارت کافی در این بازار همچنین نبود کارشناسان مورد نظر و عدم وجود تعرفه گذاری عرصه برای سوءاستفاده‌ی سودجویان فراهم گشته است. امروز در انزل وب نحوه تعویض ال سی دی شکسته ، تاچ خراب شده و نکاتی که باید در هنگام تعویض آنها رعایت کرد را توضیح خواهیم داد تا در صورت لزوم شما نیز توانایی تعمیر و تعویض تاچ گوشی و.. خود را داشته باشید.


تعمیر گوشی موبایل

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۵:۲۳ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

علائم سوختن مودم

تعمیر مودم


حدود یک ماهی بود که مودم منزل مشکل داشت. قبلاً از طریق مخابرات و شرکت ارائه‌دهندۀ اینترنت، پیگیری‌های لازم را به دفعات کرده بودم؛ حتی مودم را تا دفتر نمایندگی بردیم که در نهایت به خاطر نداشتن آداپتور، نتوانستیم مودم را کانفیگ کنیم.


الایحال این چند سطر را از آن جهت می‌نویسم که وقت دوستان عزیز ویرگولی همانند بنده تلف نشود.


وقتی مودم ما پا به سن گذاشت، روی سفیدش به قول مغازه‌های کامپیوتری: زرد شد! در روزهای آخر عمرش، وقتی روشنش می‌کردیم، یا چراغ پاورش روشن می‌ماند و یا سه چراغش با هم روشن می‌شد؛ و در نهایت بعد از دو-سه مرتبه خاموش و روشن کردن، راه می‌افتاد و البته آن هم با قطعی و وصلی‌های مکرر و آزاردهنده. این سه-چهار روز آخر که دیگر اصلاً ارتباط با اینترنت برقرار نمی‌شد و مشخص شد که مودم ما بعد از گذراندن عمری پربرکت، به دیار باقی رفته و مرحوم شده است!!


قطع و وصل شدن مودم adslدر نهایت دیشب کارشناس نصب شرکت اینترنت آمد و تست کرد و گفت: عزیزم! اشکال از مودم شماست؛ شاید آداپتورش مشکل پیدا کرده و شاید هم خودش؛ در هر حال اشکال از ارائۀ اینترنت نیست.

نتیجه این شد که امروز به بازار رفتیم و بعد از اینکه متوجه شدیم "چیپست"(Chipset) دستگاه سوخته، مبلغ 215هزار تومان بابت خرید یک عدد مودم جدید پیاده شدیم!


زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می‌تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ‌ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای وبلاگ‌ها است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۹:۳۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

آشنایی با ادبیات کودک و تاثیر قصه بر آن

داستان کودکانه

ادبیات کودک عبارت است از تلاشی هنرمندانه در قالب کلام، برای هدایت کودک به سوی رشد ، با زبان و شیوه ای مناسب و درخور فهم او.

در کشور ما به رغم وجود گنجینه های علم و معرفت و داستان‌ها و افسانه های زیبا و آموزنده ، اولیا و مربیان بیشتر وقت خود را به مسائل آموزشی کودکان اختصاص می دهند و دانش آموزان نیز در خانه و مدرسه بیشتر اوقات خود را صرف یادگیری های غیر فعال کرده و بدین ترتیب از سختی و خشکی دروس و اضطراب امتحان و نمره رنج می برند.

در نتیجه اغلب اولیا و مربیان از هدف اصلی تعلیم و تربیت که پرورش انسان های خلاق ، مبتکر و کارآمد است، باز می مانند.

آشنایی با ادبیات کودک و تاثیر قصه بر آن

هدف از ذکر این مطالب آشنایی اولیه با روش های قصه خوانی و قصه گویی برای کودکان دبستانی است که نقش به سزایی در رشد و شکوفایی خلاقیت در کودکان دارد.

ادبیات کودک چیست؟
ادبیات کودکان شامل قصه، شعر، نمایش، افسانه و داستان است. ادبیات کودکان عبارت است از تلاشی هنرمندانه در قالب کلام، برای هدایت کودک به سوی رشد، با زبان و شیوه ای مناسب و درخور فهم او.

به بیانی دیگر، ادبیات عبارت است از چگونگی تعبیر و بیان احساسات، عواطف و افکار به وسیله ی کلمات در اشکال و صورت های گوناگون.

ادبیات، کودک را در همه ی اوقات زندگی پرورش می دهد و باعث مسرت خاطر، وسعت تخیل و قوت تصور او می شود و نیز نیروی ابتکار و ابداع به او می بخشد.

داستان‌ها و اشعاری که کودکان می خوانند و می شنوند اثری عمیق در فکر و روحیه ی آنان می گذارد و ایشان را برای رویارویی با مسائل رشد و معاشرت با دیگران آماده می سازد و نیز در درک و فهم مشکلات زندگی آنان را یاری می کند.

ادبیات کودک، به ویژه در زمینه های زبان آموزی و آموختن کلمات تازه به کودکان، نقش قاطعی دارد.

هدف های برنامه ی ادبیات کودکان در آموزش و پرورش دوره ی ابتدایی
کمک به پرورش قدرت بیان و عواطف و افکار کودکان.
تقویت و پرورش نیروی تخیل در کودکان.
تحریک قوه ی ابتکار و ابداع در کودکان.
ایجاد عشق و علاقه به ادبیات در کودکان.
در تعریف ادبیات کودکان می توان گفت: مجموعه ی نوشته ها، سروده ها و گفتارهایی است که از طرف بزرگسالان جامعه برای استفاده ی خردسالان فراهم می آید، یا خردسالان خود خالق آن هستند.
رشد اعتماد به نفس کودک و علاقه مند ساختن او به آزادی و عدالت اجتماعی.
برآورده کردن نیازهای عاطفی کودک و آماده ساختن او برای دریافت پیام های اخلاقی و انسانی و شهروندی خوب بودن.

آشنایی با ادبیات کودک و تاثیر قصه بر آن

تأثیر قصه در کودکان
داستان و قصه نقش بسیار مهمی در تکوین شخصیت کودک دارد. از طریق قصه ها و داستان های خوب، کودک به بسیاری از ارزش های اخلاقی پی می برد.

پایداری، شجاعت، نوع دوستی، امیدواری، آزادگی، جوانمردی، طرفداری از حق و حقیقت و استقامت در مقابل زور و ستم ارزش هایی هستند که هسته ی مرکزی بسیاری از قصه ها و داستآن ها را تشکیل می دهند.

پرورش حس زیبایی شناسی در کودک، متوجه ساختن کودک به دنیایی که اطرافش را فرا گرفته، پرورش عادات مفید در کودک، تشویق حس استقلال طلبی و خلاقیت کودک هدف های اصلی طرح قصه های خوب برای کودکان است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۱:۰۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

تاثیر آلودگی صوتی بر یادگیری کودکان

قصه صوتی


در دنیای پرسروصدای امروز بی‌شک همه ما به نوعی با آلودگی صوتی مواجه بوده‌ایم و گاهی ماندن در مکان‌های پرسروصدا روانمان را به هم ریخته است، اما در این میان شاید تحمل صداهای زیاد، برای کودکان دشوارتر باشد. برای آشنایی بیشتر با مضرات آلودگی صوتی از دکتر کتایون رازجویان، روان‌پزشک کودکان و نوجوانان و عضو هیات علمی دانشگاه، خواستیم پاسخگوی سوالاتمان باشند.


تاثیر آلودگی صوتی بر یادگیری کودکان
۱- اینکه می‌گویند آلودگی صوتی در یادگیری کودکان اثر منفی می‌گذارد صحت دارد؟


بله، چون صدای بلند باعث می‌شود تمرکز در کودکان پایین بیاید و فشار روانی زیادی را تحمل کنند. به همین دلیل هم درصد یادگیری در آنها پایین می‌آید. در هر حال کودکانی که در معرض صداهای بلند محیط قرار دارند، آهسته‌تر از همسالان خود مطالب را یاد می‌گیرند و یادگیری و حافظه بلندمدت آنها تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. از طرفی، میزان هورمون‌های استرس در آنها افزایش می‌یابد. از آنجایی که استرس نقش مهمی در بیمار شدن افراد دارد، می‌توان گفت آلودگی صوتی نیز می‌تواند باعث بیماری شود.

تاثیر آلودگی صوتی بر یادگیری کودکان۲- سروصدای زیاد در محیط خانه چقدر مخرب است و روی سلامت افراد تاثیر دارد؟

سوال خوبی پرسیدید. قطعا سروصدای زیاد در خانه نیز اثر مخرب خود را خواهد گذاشت. مثلا، نیازی نیست وقتی کسی تلویزیون را تماشا نمی‌کند، آن را روشن کنیم. بعضی از افراد عادت دارند با استفاده از وسایل غیرضروری سروصدا ایجاد کنند. مثلا تلویزیون یا رادیو را از صبح تا شب روشن می‌گذارند که این خود یکی از عوامل تهدید‌کننده تمرکز و ایجاد استرس است. کودکانی که در این خانه‌های پرسروصدا زندگی می‌کنند، از این آلودگی‌های صوتی رنج می‌برند و رشد شناختی‌شان محدود می‌شود و مهارت صحبت کردن آنها کاهش می‌یابد. از طرفی، اضطراب زیاد آنها باعث می‌شود انعطاف‌پذیر نباشند.


۳- گوش دادن به موسیقی بلند، به‌خصوص با هدفون، می‌تواند یکی از عوامل کم‌شنوایی باشد؟

بله، صددرصد، گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و با استفاده از هدفون نه‌تنها لذت‌بخش نیست بلکه به مرور زمان روی گوش و شنوایی هم اثر مخرب می‌گذارد و باعث پرخاشگری و استرس می‌شود، بنابراین توصیه می‌کنم کودکان و نوجوانان با صدای بلند حداقل از طریق هدفون موسیقی گوش نکنند.

۴- چه پیشنهادی برای مقابله با آلودگی صوتی و پیشگیری از این موضوع دارید؟

بهتر است وقتی می‌خواهیم خانه‌ای را برای سکونت انتخاب کنیم. دقت کنیم که نزدیک فرودگاه، کارخانجات، مدرسه و… نباشد، در غیراین صورت در آینده باید سروصدای زیادی را تحمل کنیم. دیگر اینکه می‌توانیم ازپنجره‌های دوجداره استفاده کنیم تا از این راه از شدت صدای بیرون بکاهیم. این پنجره‌ها هم از سروصدای ماشین‌ها و هم از ورود گرما و سرما به خانه جلوگیری می‌کنند. نکته دیگری که باید رعایت کنیم خاموش کردن تلویزیون است زیرا روشن بودن دائمی تلویزیون می‌تواند استرس‌زا باشد، بنابراین در صورتی که تلویزیون تماشا نمی‌کنیم بهتر است آن را خاموش کنیم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۰:۴۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)

چگونه می‌توانیم مشکلات شبکه وای فای را حل کنیم

امروزه وای‌فای تقریبا همه‌جا در دسترس است. برای کارهایی که به اینترنت نیاز دارد مثل وب‌گردی، بازی‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و... وای‌فای حکم اکسیژن را دارد! به‌عبارتی وای‌فای همیشه باید در اختیارمان باشد. اگر در حد متوسط و معمول هم با گوشی‌، لپ‌تاپ یا هر دستگاه دیگری به وای‌فای متصل می‌شوید، می‌دانید که وقتی وای‌فای قطع شود، می‌تواند اعصاب شما را به هم بریزد.


در این مقاله به برخی از مسائلی که باعث بروز مشکل در وای‌فای می‌شود و راه‌های حل آن‌ها می‌پردازیم، فرقی نمی‌کند که به شبکه‌ی خودتان وصل شده‌اید یا سعی دارید به شبکه‌ی دیگری متصل شوید، این راه حل‌ها به دردتان خواهد خورد.


تعمیر مودم

پایه و اساس وای‌فای
قبل از شروع، یک سری اصطلاحات و کلماتی که در طول این مقاله از آن‌ها استفاده خواهد شد، به‌طور مختصر توضیح می‌دهیم:

802.11: نام مجموعه‌ای از پروتکل‌های استاندارد برای شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN) است که توسط مؤسسه‌ی مهندسان برق و الکتریک معروف به IEEE (آی تریپل ای) مدیریت می‌شود. شبکه‌های محلی بی‌سیم در سال ۱۹۹۹ به‌طور جدی با تصویب استاندارد 802.11b کار خود را شروع کرد. از مزیت‌های این استاندارد هزینه‌ی کم و برد مناسب آن است. استاندارد 802.11a نیز در همان سال تصویب شد؛ اما کمتر مورد توجه قرار گرفت. با توجه به هزینه‌ی بالاتر، 802.11a عموما مصارف تجاری داشت؛ این در حالی است که 802.11b بازار مصارف خانگی را بهتر پوشش می‌داد. این گروه بعد از آن به استانداردهای بالاتر 802.11ac و 802.11ad که امروزه وجود دارد دست یافت. انتظار می‌رود که به‌زودی استاندارد 802.11ax را هم در نمایشگاه بین‌المللی CES ببینیم. 


وای‌فای: نامی تجاری است که برای پوشش آداپتور‌های شبکه‌ای به کار برده می‌شود که یک سری تأییدیه‌های خاص را گذرانده‌اند تا بتوانند با استفاده از زیرمجموعه‌های پروتکل 802.11 با یکدیگر کار کنند.


باند فرکانس: شبکه‌های وای‌فای از دو باند فرکانس استفاده می‌کند: ۲/۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز. بسیاری از روترها و موبایل‌های جدید و لپ‌تاپ‌ها می‌توانند با هردو باند کار کنند که به آن‌ها اصطلاحا دو بانده (Dual-band) می‌گویند. استاندارد 802.11b تنها از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی استفاده می‌کند و 802.11a تنها از فرکانس ۵ گیگاهرتز. 802.11n نیز دوبانده محسوب می‌شود.

کانال‌ها: باند‌های فرکانس به دو دسته‌ کانال شماره‌گذاری شده تقسیم شده‌اند. در آمریکا برای باند ۲.۴ گیگاهرتز، تا ۱۱ کانال موجود است که بین این کانال‌ها هم‌پوشانی وجود دارد؛ این در حالی است که برای باند ۵ گیگاهرتز تعداد بیشتری کانال وجود دارد که عموما هم‌پوشانی ندارند و محدوده‌ی وسیع‌تری از ۳۶ تا ۱۶۵ را در بر می‌گیرد.

اکنون باید سراغ مشکلاتی برویم که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید!

می‌دانید که یک شبکه در دسترس است؛ اما برای شما قابل مشاهده نیست
حتما برایتان پیش آمده است که گاهی اوقات با این‌که می‌دانید در جایی که هستید یک شبکه‌ی وای‌فای در دسترس است؛ اما آن شبکه روی دستگاه شما قابل مشاهده نیست. در این صورت این موارد را امتحان کنید:

در این مواقع بهتر است ببینید و بررسی کنید که مبادا وای‌فای را غیر فعال کرده‌اید و خودتان متوجه نشده‌اید! در برخی لپ‌تاپ‌های ویندوزی و دیگر دستگاه‌ها، ‌دکمه‌هایی وجود دارد که می‌توان با زدن آن‌ها به‌راحتی وای‌فای را فعال و غیر فعال کرد؛ ممکن است گاهی این دکمه‌ها را اتفاقی زده و باعث غیر فعال کردن وای فای شده‌ باشید. در این صورت مثلا در ویندوز ۱۰، روی آیکون مربوط به شبکه در نوار وظیفه (تسک بار) یک ضربدر قرمز خواهید دید.
در بسیاری از دستگاه‌ها، با یک سری ترفندهای سریع می‌توان وای‌فای را غیر فعال کرد. Airplane Mode یا حالت پرواز ساده‌ترین راهی است که با فعال کردن آن می‌توان تمامی امواج رادیویی، امواج بلوتوث و وای‌فای را غیر فعال کرد. کافی است این گزینه را در حالت on قرار دهید تا تمامی این اتفاق‌ها رخ دهد!

خارج از محدوده؛ گاهی پیش می‌آید که در یک نقطه به‌خوبی به وای‌فای دسترسی دارید؛ اما چند لحظه بعد نه. علت این است که سیگنال‌های رادیویی از دیوارها عبور می‌کند و می‌تواند توسط آدم‌ها و مواد و وسایل جذب شود. کمی جا‌به‌جا شوید تا مجددا به وای‌فای متصل شوید.

باند فرکانس را چک کنید. فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی رایج‌تر است و بیشتر وسایل از این باند بهره می‌گیرند؛ بنابراین ممکن است تداخل بیشتری وجود داشته باشد. در عین حال این باند راحت‌تر از وسایل و دیوار عبور می‌کند و برد بیشتری دارد؛ در‌حالی‌که فرکانس ۵ گیگاهرتزی، برد کمتر ولی سرعت بیشتری دارد. برای این فرکانس از مشکل تداخل نیز خبری نیست. همانطور که دیدید هرکدام از این باندها مزیت‌ها و محدودیت‌های خاص خودشان را دارند بنابراین باتوجه به شرایط باید تصمیم بگیرید که از کدام استفاده کنید. البته باید بدانید که اگر مودم شما ۵ گیگاهرتزی است، باید تقویت‌کننده‌، گوشی و لپتاپ شما هم از این فرکانس پشتیبانی کنند و دارای همان استانداری باشند که مودم از آن بهره می‌‌گیرد تا از نهایت سرعت لذت ببرید. با این حال تمام گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها از فرکانس ۵ گیگاهرتزی پشتیبانی نمی‌کنند. پس هنگام خرید باید به این مسائل توجه کرد. برخی دستگاه‌ها فقط در یکی از این دو باند کار می‌کنند؛ در این صورت باید انتخاب کنید که کدام فرکانس را ترجیح می‌دهید. برخی دستگاه‌ها هم هستند که می‌توانند روی هردو باند به‌طور همزمان کار کنند و به‌اصطلاح دوبانده هستند که در این صورت مشکلی نخواهید داشت.
شبکه‌های مسدودشده؛ اگر شبکه‌ای مسدود شده باشد نام آن را روی دستگاهتان مشاهده نخواهید کرد. مسدود کردن یا مخفی کردن نام وای‌فای روش امنیتی خیلی معتبری هم نیست؛ ولی می‌تواند دزدان وای‌فای را کمی عقب براند. در صورتی که نام یک شبکه مخفی شده باشد، برای اتصال به آن لازم است که به‌صورت دستی نام کامل ESSID و رمز را وارد کنید و در یک کلام، کمی سختی بکشید.

شبکه غیر فعال شده؛ دستگاه‌های دیگر را چک کنید یا از افراد دیگر که به آن شبکه متصل‌اند سؤال کنید. شاید روتر به راه‌اندازی یا بوت مجدد یا حتی تعویض شدن نیاز داشته باشد.

به شبکه متصل هستید اما به اینترنت دسترسی ندارید، همان عبارت No Internet access معروف!
وای‌فای یک تکنولوژی رادیویی است، یعنی این‌که ممکن است به شبکه متصل باشید و سیگنال هم قوی باشد؛ ولی باز هم نتوانید از اینترنت بهره ببرید. برای حل این مشکل اول باید از درست بودن تنظیمات شبکه‌ی خود اطمینان حاصل کنید و آدرس شبکه‌ی خود را چک کنید و ببینید در رنج APIPA است یا خیر. اگر مشکلی در دادن آدرس از سوی شبکه‌های محلی به دستگاهتان پیش آید، کامپیوتر یا موبایلتان یک آدرس به خودش اختصاص می‌دهد و در این صورت نمی‌تواند داده‌ها را رد و بدل و مسیریابی کند.


برخی سیستم‌‌عامل‌ها در صورت بروز مشکل اینترنت با علائمی مثل یک علامت تعجب زردرنگ روی آنتن وای‌فای به شما می‌گویند که مشکلی وجود دارد. در این صورت سراغ تنظیمات زیر بروید :

در اندروید: Settings > About Phone > Status
در آی‌او‌اس: Settings > Wi-Fi و کلید روی گزینه i
در ویندوز: Settings > Network & Internet و سپس Wi-Fi adapter را انتخاب کنید.
در مک‌اواس‌ (maغیر مجاز می باشد): پنجره‌ی Network system preference را باز کنید، Wi-Fi adapter را انتخاب کنید، روی گزینه Advanced کلیک کنید و در نهایت روی تب TCP/IP کلیک کنید.
اگر آدرس IP دستگاه شما برای IPv4 با 169.254 شروع می‌شود، این یک آدرس APIPA است؛ یعنی سیستم عاملتان نمی‌تواند از طریق DHCP به‌صورت اتوماتیک IP بگیرد.

 

قبل از این‌که ببینید شبکه دچار مشکل شده است یا نه، تنظیمات فایروال‌ خود (Firewall) را چک کنید. برخی فایروال‌ها از اتصال به شبکه‌های جدید و ردو بدل کردن ترافیک بین آن‌ها جلوگیری می‌کند. در بسیاری از موارد باید علایمی مبنی بر دریافت شبکه‌های جدید دریافت کنید که از شما تأیید یا عدم تأیید آن را می خواهند. اما گاهی اوقات ممکن است بدون این‌که به شما اطلاع داده شود، شبکه جدید مسدود شود.

به‌محض این‌که فایروال یا دیگر فیلترها را حذف کردید، دیگر اطمینان حاصل می‌کنید که مشکل حتما از شبکه شما است. در این شرایط اگر از آن دسته آدم‌هایی نیستید که وقتی از کوره درمی‌روند مشت و لگد حواله‌ی روترشان می‌کنند، باید حتما کسی را بیابید که این کار را برایتان انجام دهد!

آدرس IP معتبر است اما هیچ چیزی لود نمی‌شود!
اگر دارید از یک هات‌اسپات عمومی در کافی‌شاپ، فرودگاه، مرکز کنفرانس یا هر جای دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است بدون این‌که متوجه شوید با یک پورتال یا یک صفحه‌ی ورود برخورد کنید. بسیاری از ورژن‌های اخیر سیستم‌عامل‌ها متوجه می‌شوند که ممکن است با یک پورتال مواجه شده باشید و در این صورت دستور‌العمل‌های خاصی به‌ کار خواهند برد. تا زمانی که سؤالات درست را جواب ندهید یا روی دکمه‌هایی که باید کلید نکنید، دسترسی به اینترنت قطع خواهد شد.

با صفحه‌ی پورتال، هات‌اسپات از جستجوهای سامانه نام دامنه (DNS) به‌نفع خود استفاده می‌کند؛ درنتیجه هرجا که تلاش کنید بروید شما را مجددا به پورتال هدایت می‌کند. مک‌او‌اس و آ‌ی‌او‌اس اپل این رفتار را شناسایی و پنجره‌ی Modal Dialog را باز می‌کنند که وب پیج پورتال را نشان می‌دهد. به‌محض این‌که دسترسی با موفقیت شروع شد، سیستم عامل می‌تواند بگوید که DNS به‌درستی عمل می‌کند و یک دکمه‌ی Done را نشان می‌دهد که می‌توان روی آن کلیک کرد.

 

گاهی به علت این‌که پورتال‌ها آنقدرها حرفه‌ای نیستند یا در اثر فایروال یا دیگر نرم‌افزارهای فیلترینگ، سیستمتان به این تغییر آدرس‌ها اطمینان نمی‌کند و در نتیجه از نمایش این صفحات پورتال جلوگیری می‌شود. مرورگری را باز و صفحه‌ای را بارگیری کنید مثل cnn.com و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. به بخش Location مرورگرتان نگاه کنید و ببینید آیا دامنه یا آدرس‌های IP تغییر می‌کند یا خیر. این احتمالا برنامه‌ای در سیستمتان هست که دارد فرایند بلاک کردن را تکمیل می‌کند.

اگر هیچ‌چیزی در مرورگرتان بارگیری نمی‌شود با یک متخصص در میان بگذارید. ممکن است لازم باشد که پسورد دریافت کنید، هزینه‌ای بپردازید یا از یک پیکربندی خاص استفاده کنید.

اینترنت‌ شما مدام قطع و وصل می‌شود
در مورد این مشکل چهار مقصر داریم: اتصالات نامنظم پهنای باند، فاصله از ایستگاه پایه، انتخاب ایستگاه اشتباه و شبکه‌ی محلی پرترافیک.

برود باند (Broadband): در برودباند می‌توان چندین سیگنال مختلف را به‌طور همزمان روی رسانه ارسال کرد و هرکدام از سیگنال‌ها دارای پهنای باند مشخصی است. تست این‌که ببینید مشکل از این مورد است یا نه کمی سخت است؛ مگر این‌که بتوانید یک کابل اترنت به روتر وصل کنید و از یک نرم‌افزار تست پهنای باند استفاده کنید؛ مثل Ookla یا یک نرم‌افزار نظارت بر شبکه. اگر توانستید، این مورد را از فهرست عاملان مشکل قطع و وصل شدن اینترنتتان حذف کنید!

فاصله: به نظر رفع این مشکل راحت به نظر می‌رسد. به ایستگاه‌تان نزدیک‌تر شوید! اما اگر ندانید که این ایستگاه‌های پایه‌ی وای‌فای دقیقا در کجا واقع شده‌اند یا اتاق شما یعنی جایی که دارید از اینترنت استفاده می‌کنید از محل ایستگاه دور است هضم عبارت نزدیک‌تر شوید کمی سخت می‌شود! به‌ علت انعکاس سیگنال و جذب آن توسط دیوار و وسایل و حتی انسان‌ها، همیشه برایمان واضح نخواهد بود که ایستگاه‌های پایه‌مان را کجا قرار دهیم تا پوشش‌دهی بهتری داشته باشد. برنامه‌ی NetSpot می‌تواند با ایجاد یک نقشه‌ی حرارتی، ناحیه پوششی وای‌فایتان را آنالیز کند. ورژن رایگانی نیز از Ekehau’s Heatmapper نیز هست که تقریبا همین ویژگی‌ها را دارد.

 

ایستگاه پایه اشتباه: ایستگاه پایه هر نودی که قابلیت وای فای دارد مثل روتر با همان تنظیمات امنیتی که به شما امکان پرسه زدن در اینترنت می‌دهد؛ چه روی یک برج بلند باشد چه در یکی از اتاق‌های خانه شما. وسایل شما مثل موبایلتان همیشه درمورد قوی‌ترین سیگنال انتخاب درستی ندارند. مثلا ممکن است در خانه‌ها‌ی کوچک به‌خاطر دیوارهای قطور چند ایستگاه داشته باشید. در این حالت ممکن است لپ‌تاپ و موبایلتان به‌صورت روتین به یک ایستگاه وصل شوند؛ درحالی‌که شاید ایستگاه دیگری که در خانه هست قوی‌تر باشد. وقتی این ایستگاه‌ها تمام نام یکسانی دارند هم می‌توانید انتخاب کنید که به کدام وصل شوید؛ اما خاموش و روشن کردن آداپتور وای‌فای‌ خودتان می‌تواند در یک انتخاب بهتر کمک کند.

شبکه‌های محلی شلوغ: خارج از شبکه‌های توری می‌توانید به یک روتر وصل شوید و در هر باند حالت تعیین خودکار کانال را عوض و خودتان یک کانال را انتخاب کنید. راز کوچکی که در مورد وای‌فای وجود دارد این است که درحالی‌که سطوح سیگنال در فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز برای تمام کانال‌ها تنها یک ماکسیمم دارد، اما فرکانس ۵ گیگاهرتز به سه بخش بزرگ تقسیم می‌شود و تا سال ۲۰۱۴ هرکدام از آن‌ها ماکسیمم‌های مختلفی داشتند.

پایین‌ترین رنج کانال (36،40،44،48) نمی‌توانند در میزان بیشتر از پنج درصد از ماکسیمم بالاترین رنج کانال (149،153،157،161) کار کند. چنانچه ابزاری دارید که برای اعلام قوانین جدید بازبینی نشده بود (ابزاری که اکثریت قریب به اتفاق، ایستگاه‌های پایه‌ای با عمر حداقل دو سال هستند)، اگر باند ۵ گیگاهرتز را در کانال ۱۴۹ تنظیم کنید مشکل حل می‌شود یا با استفاده از ابزارهایی چون WiFi Explorer می‌توانید بفهمید چه وسایلی دور و برتان در حال استفاده‌اند.

پسوردتان صحیح است اما به اینترنت وصل نمی‌شوید
برای وارد شدن به یک شبکه به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید و اگر رمز عبور را اشتباه وارد کنید نمی‌توانید به آن شبکه وارد شوید. اما اگر رمز عبور را هم درست وارد کنید و باز نتوانید وارد شبکه شوید چه؟

چک کنید که حروف کوچک و بزرگ را در پسوردتان رعایت کرده‌اید و همنیطور فاصله‌ها. مطمئن باشید که حتی یک فاصله را هم جا نینداخته‌اید.
مطمئن شوید که شبکه درست را انتخاب کرده‌اید. در بعضی جاها با چندین و چند شبکه مواجه می شوید و احتمال دارد شبکه‌ای را انتخاب کرده باشید که تشابه اسمی با شبکه‌ای دارد که شما می خواستید آن را انتخاب کنید.
ممکن است مشکل از فرم‌ور یا سفت‌افزار روتر باشد که باعث می‌شود به‌خوبی کار نکند و نشود به آن متصل شد؛ حتی وقتی که پسورد درست را وارد کرده‌اید. در این صورت با یک متخصص مشورت کنید یا اگر خودتان تخصص کافی دارید روترتان را مجددا راه‌اندازی یا اصطلاحا Reboot کنید.
دستگاهتان مرتب به همان شبکه اشتباه وصل می‌شود
اکثر سیستم‌عامل‌های امروزی لیستی از شبکه‌هایی به آن‌ها وصل شده‌اید (حتی برای یک بار) در خود دارند. امروزه اگر با یک مثلا موبایل به شبکه‌ای متصل شوید، می‌توانید با دیگر موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترهایتان به‌راحتی به آن شبکه وصل شوید. اگر شبکه‌ای باشد که یک بار به آن وصل شده‌اید و حالا هرقدر تلاش کرده‌اید که این شبکه فراموش شود و دیگر در لیستتان نباشد و نشده است، باید چه‌ کرد؟ شاید شما هم شنیده باشید که حذف اتصال به یک شبکه آن‌ را کاملا پاک نمی‌کند چون اگر با یک دستگاه دیگرتان به آن شبکه وصل شوید، مجددا آن شبکه به دستگاه‌های دیگرتان نیز کپی می‌شود. راه حلش تسلیم نشدن است: به پاک کردن آن شبکه از تمام وسایل و دستگاه‌هایتان ادامه دهید!

 

 برای مدیریت شبکه‌ها کافی است این مراحل را دنبال کنید:

در اندروید: Settings> Wi-Fi، دکمه Customize را بزنید و سپس Saved Network را انتخاب کنید.
در iOS: در Settings> Wi-Fi می‌توانید شبکه‌هایی را که به آن‌ها متصل شده‌اید کاملا پاک کنید.
در ویندوز: روی آیکون Network کلیک کنید، Manage Wi-Fi Settings و سپس Manage Known Networks را انتخاب کنید.
اداپتور وای‌فایتان ممکن است عمر خود را کرده باشد. مهم نیست که از چه دستگاهی استفاده می‌کنید؛ قبل از این که تسلیم شوید سیستم‌عاملتان را مجددا نصب کنید تا ببینید مشکل از کجا بوده است!
گاهی اوقات اگر وسایلی مثل موبایل و تبلت مشکل دسترسی به اینترنت دارند، ممکن است دیگر قابل تعمیر نباشند و عمر خود را کرده باشند. پس بهتر است به‌جای تعمیر، تعویضشان کنید!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۸:۰۱ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)