leiasabzavari leiasabzavari .

leiasabzavari

علائم سوختن مودم

تعمیر مودم


حدود یک ماهی بود که مودم منزل مشکل داشت. قبلاً از طریق مخابرات و شرکت ارائه‌دهندۀ اینترنت، پیگیری‌های لازم را به دفعات کرده بودم؛ حتی مودم را تا دفتر نمایندگی بردیم که در نهایت به خاطر نداشتن آداپتور، نتوانستیم مودم را کانفیگ کنیم.


الایحال این چند سطر را از آن جهت می‌نویسم که وقت دوستان عزیز ویرگولی همانند بنده تلف نشود.


وقتی مودم ما پا به سن گذاشت، روی سفیدش به قول مغازه‌های کامپیوتری: زرد شد! در روزهای آخر عمرش، وقتی روشنش می‌کردیم، یا چراغ پاورش روشن می‌ماند و یا سه چراغش با هم روشن می‌شد؛ و در نهایت بعد از دو-سه مرتبه خاموش و روشن کردن، راه می‌افتاد و البته آن هم با قطعی و وصلی‌های مکرر و آزاردهنده. این سه-چهار روز آخر که دیگر اصلاً ارتباط با اینترنت برقرار نمی‌شد و مشخص شد که مودم ما بعد از گذراندن عمری پربرکت، به دیار باقی رفته و مرحوم شده است!!


قطع و وصل شدن مودم adslدر نهایت دیشب کارشناس نصب شرکت اینترنت آمد و تست کرد و گفت: عزیزم! اشکال از مودم شماست؛ شاید آداپتورش مشکل پیدا کرده و شاید هم خودش؛ در هر حال اشکال از ارائۀ اینترنت نیست.

نتیجه این شد که امروز به بازار رفتیم و بعد از اینکه متوجه شدیم "چیپست"(Chipset) دستگاه سوخته، مبلغ 215هزار تومان بابت خرید یک عدد مودم جدید پیاده شدیم!


زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می‌تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ‌ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای وبلاگ‌ها است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۹:۳۰ توسط:leiasabzavari موضوع: نظرات (0)